2011. november 04., 11:172011. november 04., 11:17
A cég csütörtöki, Kolozsváron tartott sajtótájékoztatóján Isabela Iacob vezérigazgató kifejtette: mivel a követeléskezeléssel foglalkozó vállalatokkal kapcsolatban negatív kép alakult ki az emberek többségében, arra szeretnék felhívni a közvélemény figyelmét, hogy a fizetésre képtelen személyekkel való együttműködés mindegyik fél számára előnyökkel jár.
„A kapcsolatfelvételt követően a kliens anyagi lehetőségeinek leginkább megfelelő visszafizetésirendszert dolgozunk ki. Például ha az ügyfél csak 400 lejt tud fizetni egy adott hónapban, akkor ebben az összegben állapodunk meg az illető pénzintézettel, a kliensnek pedig nem kell kezelési költséget fizetnie a Kruknak” – magyarázta a vezérigazgató. Hozzátette: Lengyelországban már 2009 óta működik sikeresen a program.
Mircea Kivu szociológus a sajtótájékoztatón elmondta: a vállalat széles körben elvégzett kutatásra építette programját, amelynek segítségével az adósok viselkedését és pszichológiáját tanulmányozták. „Két tipikusnak mondható esetet sikerült meghatároznunk. Létezik egyrészt a stabil pénzügyi háttérrel rendelkező személy, aki életszínvonalának javítása érdekében vesz fel kölcsönt, majd egy véletlen eset folytán – például fizetéscsökkenés – képtelen kifizetni a kamatrészleteket. Emellett beszélhetünk azokról a bizonytalan hátterű személyekről, akiknek égető szükségük van bankkölcsönre, és csak reménykedhetnek abban, hogy ezt határidőre vissza tudják fizetni.
A legnagyobb problémát az jelenti, hogy az adósok legtöbbször későn ébrednek rá fizetésképtelenségükre, és csak ekkor igényelnek segítséget” – részletezte a szociológus. A Kruk vezérigazgatója ezzel kapcsolatban elmondta: lényeges, hogy az ügyfelek megbízzanak a vállalatban, és minél előbb kérjék a szakemberek segítségét.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.