Kész tények elé állítja hazai ügyfeleit augusztustól a UPC, amely egyoldalúan módosította a kábeltelevíziós szolgáltatásról szóló szerződéseket.
2014. július 20., 15:222014. július 20., 15:22
A Romániában 1,17 millió előfizetővel rendelkező multinacionális társaság a júliusi számla kiküldésével egy időben arról tájékoztatta a szolgáltatásait igénybe vevő klienseket, hogy két új prémium csatorna bevezetése miatt a következő hónaptól három lejjel drágul a díjszabás.
A Disney Junior gyerekcsatornáról és a Look Plus adóról van szó; utóbbi csatorna közvetíti a következő öt évben a román labdarúgó-élvonal, a Liga 1 mérkőzéseinek többségét. A UPC nem biztosít tárgyalási alapot ügyfelei számára, mindössze felhívja a figyelmüket, hogy az elektronikus kommunikációt szabályozó 2011/111-es számú sürgősségi kormányrendelet értelmében harmic napon belül jogukban áll egyoldalúan felbontani a társasággal kötött szerződésüket – kártérítési kötelezettség nélkül –, ha nem értenek egyet a díjszabás módosításával.
A havi számlával együtt, viszont megtévesztő módon egy reklámszórólapon hívja fel a figyelmet a kábelszolgáltató, hogy szintén augusztustól további három új tévéadót iktat be a műsorrácsba. Az Extra Fotbal csomag keretében a Look TV, a Look TV HD és a Look Plus HD csatornával „örvendeztetik meg\" a tévénézőket, akik számára az ajánlat opcionális ugyan, de csak abban az esetben nem fizettetik meg velük, ha ők mondanak le róla.
A három csatornához való hozzáférés júliusban ingyenes, augusztustól viszont havi tíz lejes többletköltséget számol fel a UPC valamennyi ügyfelétől, ha a hónap végéig nem dezaktiválják maguk az ajánlatot. Erre három lehetőséget biztosít a kábelszolgáltató: tárcsázható a cég ingyenes telefonszáma, SMS küldhető egy megadott számra, vagy a UPC honlapján mondhat le az ügyfél – személyes kódja közlésével – az új csatornákról.
Bukaresti hírtelevíziók tájékoztatása szerint az egyoldalú szerződésmódosítás miatt a UPC számos ügyfele panaszt tett a fogyasztóvédelmi hatóságnál. Sorin Mierlea, az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület elnöke a Digi 24 hírcsatornának elmondta, a kábelszolgáltató kihágást követ el, amikor az ügyfelek előzetes megkérdezése nélkül, „erőpozícióból\" iktat be új, nem igényelt csatornákat és emeli a díjszabást.
Szerinte a társaság szerződésmódosítással igyekszik kibújni a fogyasztóvédelmi jogszabály hatálya alól, amely tiltja az erőltetett vásárlást. Vagyis azt a módszert, amelynek során meg nem rendelt árut vagy szolgáltatást kínálnak a fogyasztónak, akinek aztán önként kell lemondania a termékről.
Különben a multinacionális cég ügyfélszolgálatánál a műsorrács jobbításával, az inflációval és a társaság többletköltségeivel magyarázták a három lejes díjszabásemelést.
A kormány elfogadta a fejlesztési minisztérium javaslatát, amelynek értelmében augusztus 1-jétől megszűnik az ülésjáradék a területi közrendi hatóság (ATOP) tagjai számára – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ sajtóirodája.
Jelentősen csökkent júniusban a román gazdasággal szembeni bizalom indexe, a mutató jelenlegi szintje a recesszió kockázatát jelzi – közölte csütörtökön a pénzügyi elemzőket tömörítő CFA Románia Egyesület.
Az S&P Global nemzetközi hitelminősítő szerdán megerősítette Románia BBB-/A-3 szintű befektetési ajánlású adósbesorolását, és a hozzá rendelt negatív kilátás is maradt.
Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes szerda este a B1 televízióban nyilvánosan bírálta a CFR személyszállító ágazata vezérigazgatójának, Traian Preoteasának a közelmúltban tett kijelentéseit a havi 11 ezer eurót meghaladó jövedelméről.
Új időszámítást jelent a romániai idegenforgalomban, hogy a kormány idén módosította a közalkalmazottak üdülési csekkjeire vonatkozó rendelkezést, és nem jár automatikusan mindenkinek az összeg.
Elkezdődhet az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya Bisztraterebes és Bihar közötti szakaszának építése, miután a közúti beruházásokért felelős társaság szerdán kiadta az engedélyt a munkálatok elindítására.
Idén júniusban 4 693 581 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4132-vel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2766 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Az APIA igazolásokat állít ki az állattartó gazdálkodóknak, akik banki hiteleket szeretnének igénybe venni a folyó tevékenységeik finanszírozására.
Tíz százalékkal csökkentik a fizetésüket a román állami vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători), valamint a vasúti infrastruktúrát kezelő vállalat (CFR Infrastructură) igazgatói – jelentette be szerdán Ciprian Șerban közlekedésügyi miniszter.
Romániában 266 állami vállalat összesen 2,5 milliárd lejes veszteséget termel, és ebből 2 milliárd lejt hét olyan vállalat, amely eközben állami támogatásban is részesült – vont mérleget Dragoș Anastasiu miniszterelnök-helyettes.
szóljon hozzá!