Antal Árpád (archív felvétel)
Fotó: Facebook/Antal Árpád
Nem tudnak idén közberuházásokat megvalósítani az önkormányzatok, mert késik a költségvetés elfogadása – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere.
2019. március 01., 10:042019. március 01., 10:04
2019. március 01., 10:482019. március 01., 10:48
Mint rámutatott, csak akkor tudják elindítani az új közbeszerzéseket, amikor elfogadják a saját költségvetésüket, ez pedig az országos büdzsé függvénye.
Hiszen ha a tervezésre és a kivitelezére is versenytárgyalást kell kiírni, akkor fizikai képtelenség, hogy időben, még idén a munkát is elkezdjék – részletezte az elöljáró.
Kiemelte ugyanakkor, hogy Sepsiszentgyörgy viszonylag szerencsés helyzetben van, mert már vannak folyamatban levő közbeszerzések, leszerződött munkálatok, így a költségvetés elfogadása után ki tudnak adni munkakezdési parancsot. „Az élet beindul, de nem olyan mértékben, ahogy igény lenne rá” – fogalmazott a székelyföldi elöljáró.
„Az önkormányzat nem takarékszövetkezet, úgy kellene működnie, hogy sem adóssága, sem megmaradt pénze ne legyen, de a kormány ezt nem támogatja, hiszen előfordult, hogy azok a települések kaptak támogatást, melyeknek tartozásaik voltak” – vallja Antal Árpád.
Mint a polgármester is emlékeztetett: az alkotmánybíróság majd csak március 6-án tárgyalja Klaus Johannis államelnök költségvetési törvény ellen benyújtott óvását.
– szögezte le Antal Árpád. Kitért ugyanakkor arra is, hogy amíg nincs büdzsé, az önkormányzatok a tavalyi költségvetés 1/12-ed részéből működnek, de semmilyen új közbeszerzést nem tudnak elindítani, csúsznak az EU-s pályázatok, a különböző programok.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!