Állattartó gazdák juthatnak hozzá garantált hitelekhez
Fotó: Orbán Orsolya
Az APIA igazolásokat állít ki az állattartó gazdálkodóknak, akik banki hiteleket szeretnének igénybe venni a folyó tevékenységeik finanszírozására.
2025. július 23., 15:232025. július 23., 15:23
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) 2025. július 22-től igazolásokat bocsát ki az APIA által kezelt állattenyésztési ágazatban támogatást kapott gazdák számára, akik agrárhiteleket igényelnek kereskedelmi bankoktól. Az APIA által kiállított bizonylatokat a tejelő teheneket, hízómarhákat, tejelő bivalyokat, illetve juhokat és kecskéket tartó gazdák igényelhetik
Ezek azoknak a gazdálkodóknak szólnak, akik hitelt kívánnak igényelni folyó tevékenységeik finanszírozására azon pénzintézetektől, amelyek szerződést kötöttek az APIA-val.
A megállapodások értelmében, a gazda írásos kérelmére az APIA olyan igazolást bocsát ki, amely tanúsítja, hogy a kedvezményezett a 2025-ös kampány során benyújtotta kifizetési kérelmét, és amely megerősíti az állattenyésztési ágazat fent említett intézkedéseire vonatkozóan igazolt állatállományt.
A Vidéki Hitelek Garanciaalapja (FGCR), valamint a Kis- és Középvállalkozások Hitelgarancia Alapja (FNGCIMM) garantálják a bankok által a gazdálkodók részére nyújtott hiteleket.
Az APIA szerkesztőségünkbe eljuttatott közleménye szerint a hitelek kamatlába a ROBOR 6 hónapos referenciaérték + legfeljebb 2% lehet. Az APIA felhívja a gazdák figyelmét, akik hitelt szeretnének felvenni a folyó tevékenységek finanszírozására –, hogy különös figyelemmel vizsgálják meg a banki és nem banki pénzintézetek által kínált finanszírozási megoldásokat, különösen azok költségeit, és olyan megoldást válasszanak, amely a leginkább megfelel saját szükségleteiknek.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) 2025. június 18-án, szerdán megkezdte a 2024-es kampányhoz kapcsolódó termeléshez kötött támogatások összegeinek átutalását.
A kormány elfogadta a fejlesztési minisztérium javaslatát, amelynek értelmében augusztus 1-jétől megszűnik az ülésjáradék a területi közrendi hatóság (ATOP) tagjai számára – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ sajtóirodája.
Jelentősen csökkent júniusban a román gazdasággal szembeni bizalom indexe, a mutató jelenlegi szintje a recesszió kockázatát jelzi – közölte csütörtökön a pénzügyi elemzőket tömörítő CFA Románia Egyesület.
Az S&P Global nemzetközi hitelminősítő szerdán megerősítette Románia BBB-/A-3 szintű befektetési ajánlású adósbesorolását, és a hozzá rendelt negatív kilátás is maradt.
Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes szerda este a B1 televízióban nyilvánosan bírálta a CFR személyszállító ágazata vezérigazgatójának, Traian Preoteasának a közelmúltban tett kijelentéseit a havi 11 ezer eurót meghaladó jövedelméről.
Új időszámítást jelent a romániai idegenforgalomban, hogy a kormány idén módosította a közalkalmazottak üdülési csekkjeire vonatkozó rendelkezést, és nem jár automatikusan mindenkinek az összeg.
Elkezdődhet az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya Bisztraterebes és Bihar közötti szakaszának építése, miután a közúti beruházásokért felelős társaság szerdán kiadta az engedélyt a munkálatok elindítására.
Idén júniusban 4 693 581 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4132-vel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2766 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Tíz százalékkal csökkentik a fizetésüket a román állami vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători), valamint a vasúti infrastruktúrát kezelő vállalat (CFR Infrastructură) igazgatói – jelentette be szerdán Ciprian Șerban közlekedésügyi miniszter.
Romániában 266 állami vállalat összesen 2,5 milliárd lejes veszteséget termel, és ebből 2 milliárd lejt hét olyan vállalat, amely eközben állami támogatásban is részesült – vont mérleget Dragoș Anastasiu miniszterelnök-helyettes.
Románia számos fontos erőforrással rendelkezik, de ezeket nem használja ki eléggé a modern iparban – jelentette ki Radu Miruță gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!