Lucian Bode szakminiszter (állva) történelminek nevezte az első Szilágy megyei sztrádaszakasz kivitelezési szerződésének aláírását
Fotó: Facebook/Lucian Bode
Ludovic Orban miniszterelnök és Lucian Bode közlekedési miniszter jelenlétében pénteken aláírták az észak-erdélyi autópálya Szilágyzsombor és Vaskapu közötti szakaszának kivitelezési szerződését.
2020. június 26., 15:532020. június 26., 15:53
2020. június 26., 16:232020. június 26., 16:23
A 12 kilométeres pályaszakasz 680,4 millió lejért (plusz áfa) készül el. A pályázatot egy romániai konzorcium nyerte el. A tervezés 12 hónapot vesz igénybe, az építés 24 hónapig tart. Az építő 10 éves garanciát vállal a munkára.
Ugyanakkor félő, hogy a Szilágyzsombor és Vaskapu közötti szakasz elkészülte után is használhatatlan lesz. Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a zsombori oldalra tervezett sztrádacsomópont megvalósítása egy másik szakasz, a Kolozs megyébe átnyúló Szilágyzsombor–Nádasszentmihály–Magyarnádas-útvonal megépülésétől is függ.
És a lehajtót is magában foglaló sztrádacsomópont nélkül használhatatlan lesz a Szilágyzsombor és Vaskapu közötti szakasz.
Egyébként a pénteki szilágysági esemény kapcsán Lucian Bode miniszter ismét azt hangoztatta, hogy „ez az év az észak-erdélyi sztráda éve lesz”. Megerősítette, idén 25 kilométert adnak át az észak-erdélyi autópályából: a Bihar–Bors-, illetve Maros megyében a Radnót–Maroskece-szakaszt. Ugyanakkor emlékeztetett, hogy idén további 52 kilométer kivitelezésére írtak alá szerződéseket: ezek a Marosvásárhely–Nyárádtő-, a Bisztraterebes–Bihar- és a Szilágyzsombor–Vaskapu-aszfaltcsíkra vonatkoznak.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
szóljon hozzá!