A miniszter szerint fel kell mérni a szociális támogatásban részesülők munkavállalási hajlandóságát
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ellenőrzéseket helyezett kilátásba Raluca Turcan munkaügyi miniszter, miután olyan esetekről is tudomást szerzett, ahol hat-hét különböző állami segélyben is részesülnek az emberek.
2021. január 16., 09:292021. január 16., 09:29
„Sajnos vannak olyan emberek, akik egyszerre részesülnek szociális segélyben, családtámogatásban, gyermeknevelési pótlékban és fűtési segélyben is. Elvégeztük az értékelést, és van, aki hat-hét állami támogatásban részesül, anélkül, hogy bizonyíték volna arra, hogy a szóban forgó személy a munkaerőpiacra való belépésre erőfeszítéseket tenne – nyilatkozta a munkaügyi miniszter az Antena 3 televíziós csatornán.
Kijelentette, hogy egyes területeken a helyi önkormányzat szintjén végzett társadalmi felmérések nem veszik figyelembe a törvényt, és ezzel összefüggésben ellenőrzést rendel el, amelynek során a felméréseket ellenőrizni fogják.
– mondta a miniszter.
Hozzátette, készítettek egy cselekvési tervet a Munkaügyi Minisztérium csapatával, hogy ellenőrzéseket és kampányokat indítsanak a területen annak érdekében, hogy lássák, a támogatásokban részesülők nyitottak-e arra, hogy továbbra is munkát keressenek. Turcan ugyanakkor kihangsúlyozta, hogy
„Néhány helyi önkormányzat komolyan veszi küldetését, hogy arra ösztönözze a szociális segélyben részesülőket, hogy a közösség érdekében dolgozzanak”
Fotó: Pál Árpád
„Romániában a szociális segélyben részesülők száma az elmúlt években folyamatosan csökkent, ugyanakkor csökkent a családtámogatásban részesülők száma is. A szociális ellátásokkal kapcsolatban meg szeretném változtatni az odaítélésükkel kapcsolatos felfogást, hogy ösztönözzem az újrafoglalkoztatást azok számára, akik tudnak dolgozni, és akiknek valójában nem járna támogatás” – számolt be a miniszter soron következő terveiről.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
szóljon hozzá!