A miniszter szerint fel kell mérni a szociális támogatásban részesülők munkavállalási hajlandóságát
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ellenőrzéseket helyezett kilátásba Raluca Turcan munkaügyi miniszter, miután olyan esetekről is tudomást szerzett, ahol hat-hét különböző állami segélyben is részesülnek az emberek.
2021. január 16., 09:292021. január 16., 09:29
„Sajnos vannak olyan emberek, akik egyszerre részesülnek szociális segélyben, családtámogatásban, gyermeknevelési pótlékban és fűtési segélyben is. Elvégeztük az értékelést, és van, aki hat-hét állami támogatásban részesül, anélkül, hogy bizonyíték volna arra, hogy a szóban forgó személy a munkaerőpiacra való belépésre erőfeszítéseket tenne – nyilatkozta a munkaügyi miniszter az Antena 3 televíziós csatornán.
Kijelentette, hogy egyes területeken a helyi önkormányzat szintjén végzett társadalmi felmérések nem veszik figyelembe a törvényt, és ezzel összefüggésben ellenőrzést rendel el, amelynek során a felméréseket ellenőrizni fogják.
– mondta a miniszter.
Hozzátette, készítettek egy cselekvési tervet a Munkaügyi Minisztérium csapatával, hogy ellenőrzéseket és kampányokat indítsanak a területen annak érdekében, hogy lássák, a támogatásokban részesülők nyitottak-e arra, hogy továbbra is munkát keressenek. Turcan ugyanakkor kihangsúlyozta, hogy
„Néhány helyi önkormányzat komolyan veszi küldetését, hogy arra ösztönözze a szociális segélyben részesülőket, hogy a közösség érdekében dolgozzanak”
Fotó: Pál Árpád
„Romániában a szociális segélyben részesülők száma az elmúlt években folyamatosan csökkent, ugyanakkor csökkent a családtámogatásban részesülők száma is. A szociális ellátásokkal kapcsolatban meg szeretném változtatni az odaítélésükkel kapcsolatos felfogást, hogy ösztönözzem az újrafoglalkoztatást azok számára, akik tudnak dolgozni, és akiknek valójában nem járna támogatás” – számolt be a miniszter soron következő terveiről.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
szóljon hozzá!