A miniszter szerint fel kell mérni a szociális támogatásban részesülők munkavállalási hajlandóságát
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ellenőrzéseket helyezett kilátásba Raluca Turcan munkaügyi miniszter, miután olyan esetekről is tudomást szerzett, ahol hat-hét különböző állami segélyben is részesülnek az emberek.
2021. január 16., 09:292021. január 16., 09:29
„Sajnos vannak olyan emberek, akik egyszerre részesülnek szociális segélyben, családtámogatásban, gyermeknevelési pótlékban és fűtési segélyben is. Elvégeztük az értékelést, és van, aki hat-hét állami támogatásban részesül, anélkül, hogy bizonyíték volna arra, hogy a szóban forgó személy a munkaerőpiacra való belépésre erőfeszítéseket tenne – nyilatkozta a munkaügyi miniszter az Antena 3 televíziós csatornán.
Kijelentette, hogy egyes területeken a helyi önkormányzat szintjén végzett társadalmi felmérések nem veszik figyelembe a törvényt, és ezzel összefüggésben ellenőrzést rendel el, amelynek során a felméréseket ellenőrizni fogják.
– mondta a miniszter.
Hozzátette, készítettek egy cselekvési tervet a Munkaügyi Minisztérium csapatával, hogy ellenőrzéseket és kampányokat indítsanak a területen annak érdekében, hogy lássák, a támogatásokban részesülők nyitottak-e arra, hogy továbbra is munkát keressenek. Turcan ugyanakkor kihangsúlyozta, hogy
„Néhány helyi önkormányzat komolyan veszi küldetését, hogy arra ösztönözze a szociális segélyben részesülőket, hogy a közösség érdekében dolgozzanak”
Fotó: Pál Árpád
„Romániában a szociális segélyben részesülők száma az elmúlt években folyamatosan csökkent, ugyanakkor csökkent a családtámogatásban részesülők száma is. A szociális ellátásokkal kapcsolatban meg szeretném változtatni az odaítélésükkel kapcsolatos felfogást, hogy ösztönözzem az újrafoglalkoztatást azok számára, akik tudnak dolgozni, és akiknek valójában nem járna támogatás” – számolt be a miniszter soron következő terveiről.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.
Elindult a toborzási időszak a vendéglátósok, szállásadók, idegenvezetők romániai ágazatában (HoReCa), ahol több száz állást kínálnak a munkaadók.
szóljon hozzá!