Fotó: 123RF
Bár Románia tett bizonyos előrelépéseket az elszegényedési kockázat csökkentésére a dolgozó személyek esetében, a 15,3%-os aránnyal 2018-ban mégis első helyen állt az Európai Unióban ezen a téren, míg az Uniós átlag 9,5%-os volt – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
2020. február 01., 09:282020. február 01., 09:28
Romániát Luxemburg követi a sorban, ahol 2018-ban az alkalmazottak elszegényedési kockázata 13,5% volt, majd Spanyolország következett 12,9%-kal, Olaszország 12,2%-kal és Nagy-Britannia 11,3%-kal – számolt be az Agerpres.
Az EU statisztikai hivatalának adatai arra is rámutatnak, hogy az elmúlt évtized során a legtöbb Uniós országban nőtt azon személyek száma, akiket, bár van munkahelyük, az elszegényedés fenyeget. Az elszegényedési kockázat aránya a legnagyobb mértékben Görögországban csökkent - 3,3 százalékponttal -, illetve Lettországban és Romániában - egyenként 2,4 százalékponttal.
Az Eurostat adatsora értelmében ugyanakkor a férfiak esetében az elszegényedési kockázat nagyobb (9,9%), mint a nők esetében (9,1%). Romániában a különbség szembeszökőbb volt 2018-ban: 17,9% a férfiak esetében, illetve 11,4% a nők esetében.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!