Narcis Neaga nem várta meg, hogy leváltsák, önként felállt a vezérigazgatói székből
Bejelentette lemondását kedden este Narcis Neaga, a Közúti Infrastruktúráért Felelős Országos Társaság (CNAIR) ügyvivő vezérigazgatója, akinek menesztését kérte Viorica Dăncilă miniszterelnök.
2019. július 09., 21:012019. július 09., 21:01
2019. július 09., 21:022019. július 09., 21:02
Narcis Neaga a társaság nevében kibocsátott közleményében tudatta, hogy az igazgatótanács elnökével, Costin Mihalachéval folytatott egyeztetés nyomán döntött a távozás mellett. A vezérigazgató közölte, döntése meghozatalakor figyelembe vette, hogy a közúti infrastruktúra bővítése kiemelt fontossággal bír a román nemzetgazdaság előmenetele érdekében.
Viorica Dăncilă miniszterelnök hétfő este kezdeményezte a Közúti Infrastruktúráért Felelős Országos Társaság (CNAIR) ügyvivő vezérigazgatójának menesztését. A kormány közleménye szerint a miniszterelnök elemzést kért az infrastrukturális projekteket fejlesztő és monitorozó osztálytól több folyamatban lévő közlekedési infrastrukturális beruházásról, Neagát pedig azzal vádolta, hogy félretájékoztatott a Lugos–Déva autópálya 3. és 4. szakaszán zajló munkálatok kapcsán, azokat ugyanis még 2018 végén át kellett volna adni.
„Az elemzés során kiderült, hogy a késlekedés indokolatlan, és a CNAIR vezetősége gyengén menedzselte a közlekedési infrastrukturális projektek megvalósítását” – szerepel a közleményben. A kormányfő ugyanakkor magyarázatot kért Neágától a Nagyszeben– Pitești autópálya 2. és 3. szakasza tervezésének és kivitelezésének, illetve a 4. szakasz kivitelezésének késlekedésére, mint ahogy arra is, hogy miért nem írták ki újra a versenytárgyalást a Pitești–Craiova gyorsforgalmi út 3. és 4. szakaszára azt követően, hogy az eredeti kiírást megfellebbezték.
„Figyelembe véve, hogy a kormány eltökélt abban, hogy nem fogad el többé késlekedéseket a beruházások megvalósításában, Viorica Dăncilă miniszterelnök kérte Răzvan Cuc közlekedésügyi minisztertől Narcis Neaga menesztését a CNAIR ügyvivő vezérigazgatói tisztségéből” – közölte a kormány. Neaga 2018 májusa óta áll az országos közútkezelő társaság élén, miután korábban már irányította az intézményt. Viorica Dăncilă különben már a tavalyi év végén kilátásba helyezte a menesztését, és bár nem teljesültek az autópálya-építési célkitűzések, Neaga végül mégis tisztségében maradt mostanáig.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
1 hozzászólás