Összegyűjtötték és el is szállították a szemetet
Fotó: Facebook/Temesvári Híd- és Útügyi Igazgatóság
Több tucat köbméternyi szemetet szedtek össze az útkarbantartók a napokban a nagylaki autópálya-határátkelőhely kilépő oldalán a sztráda mentén. Az útügyi igazgatóság szerint a szemetet még a schengeni csatlakozás előtt sorban állók, főleg az órák hosszát várakozó kamionosok dobálták szét, és remélik, hogy a határellenőrzés megszűnésével a szemetelés is a múlté lesz.
2025. január 15., 15:512025. január 15., 15:51
2025. január 15., 18:312025. január 15., 18:31
A dél-erdélyi (A1-es) autópálya román–magyar határ közeli szakaszán a múlt szerdán kezdték összegyűjteni a hulladékot: főleg étel- és italcsomagolások hevertek az árokban és az útszéli mezőn, de kommunális szemetet is találtak a temesvári székhelyű regionális híd- és útügyi igazgatóság (DRDP) alkalmazottai.
Az útügyi igazgatóságon remélik, hogy miután idén január elsejétől megszűnt az ellenőrzés a román–magyar határon – azzal, hogy Románia is a schengeni egyezmény teljes jogú tagja lett –, a szemetelés is a múlté lesz, vagy legalábbis nem találnak majd ekkora mennyiségű hulladékot az autópálya és az országutak mentén.
Nem éppen álommeló: az útkarbantartók szedték össze a szemetet
Fotó: Facebook/Temesvári Híd- és Útügyi Igazgatóság
Eddig minden év végén, illetve a húsvéti ünnepek és a nyári szabadságolások idején, amikor tízezrével haladták át a határon a Nyugat-Európából haza-, majd visszatérő román, bolgár és moldovai vendégmunkások, hegyekben állt az illegálisan lerakott hulladék a főútvonalak környékén. Tavaly januárban például és nagylaki országúti és az autópálya-határátkelő környékén több mint 800 zsák szemetet szedtek össze.
„Politikai jelentéstartalommal bíró lépésnek” tekinti az RMDSZ, hogy továbbra sem térhet vissza hivatalába Soós Zoltán, Marosvásárhely korrupcióval gyanúsított polgármestere.
Több mint 9000 nyolcadik osztályt végzett diák vett részt pénteken a kisebbségek anyanyelv és irodalom írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Közel hat évvel ezelőtt újították fel az ópálosi szivattyúállomást, amellyel több ezer hektár termőföldet lehetne öntözni Arad megyében, de a berendezés csak néhány hónapig működött, mert a Marosból a csatornába szivattyúzott víz elszivárgott.
Nicușor Dan államfő hétfőre összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Viharos, zivataros időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket bocsátott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Bihar megye az elmúlt években felismerte, hogy az egyik legnagyobb természeti erőforrása – a termálvíz – jóval több lehetőséget rejt magában, mint amit eddig kihasználtak.
Súlyos gondot okoz az ivóvízellátás hiánya Dicsőszentmártonban és a környező Maros megyei településeken a Kis-Küküllő vizének megnövekedett sókoncentrációja miatt, a vezetékes ivóvízellátás több ízben is szünetelt az elmúlt napokban.
Pert nyert az Arad megyei prefektúra az egyetlen családnak visszaszolgáltatott partiumi falu, Zarándnádas ügyében.
Életének 84. évében meghalt Kincses Előd jogász, közíró, a romániai rendszerváltás utáni időszak egyik legismertebb magyar közéleti alakja, az erdélyi magyar ügyek és érdekek kitartó képviselője, védője.
Két Maros megyei személy vesztette életét Élesd terelőútján egy tömegbalesetben kedd délután, két személygépkocsi és egy autóbusz karambolozott.
szóljon hozzá!