Fotó: Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület
Százötven pályázat érkezett a Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület 2021-ben meghirdetett pályázatára, közülük 46-an kerültek be a tehetségtámogató programba – közölte szerkesztőségünkkel a kolozsvári székhelyű szervezet.
2022. január 06., 21:492022. január 06., 21:49
2022. január 06., 23:372022. január 06., 23:37
A tájékoztatás szerint az egyesület kuratóriuma egységes kritériumok szerint értékelte a beérkezett pályázatokat, egyaránt figyelembe véve az ígéretes tehetséget és a rászorultságot, a tanuló esélyeit csökkentő tényezőket. Az értékelés alapján szeptember 1-től közülük 46-an kerültek be a tehetségtámogató programba, amely tanulmányaik végéig támogathatja őket.
A kiemelt összegű Bánffy Miklós ösztöndíjra – kiváló eredményei és szociális háttere folytán – egy Bihar megyei 11. osztályos tanulót talált érdemesnek a kuratórium.
Az egyesülettől megtudtuk, a tanulmányi évfolyamok szerint a 46 friss ösztöndíjas közül 16 tanuló 7. osztályos, 14 tanuló 8. osztályos, 5 tanuló 9. osztályos, 6 tanuló 10. osztályos és 5 tanuló 11. osztályos a 2020/2021-es tanévben. Ők a szeptember-december közti időszakra meg is kapták az ösztöndíjukat. További 50 pályázót szintén ösztöndíjra érdemesnek talált a kuratórium. Ők a támogatási keret szűkössége miatt várólistára kerültek, és annak függvényében juthatnak ösztöndíjhoz, hogy lesznek-e új támogatói a programnak.
A 2021. szeptember 1. – 2022. augusztus 31. közötti támogatási évben a program támogatói összesen 147 tanulót és 109 egyetemi hallgatót részesítenek ösztöndíjban, vagyis összesen 256 romániai magyar fiatal tanulmányait segítik anyagi és szellemi támogatással egyaránt.
A tehetségtámogatási programról a Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület honlapján (www.nyilasmisi.ro) és közösségi oldalán lehet még több információt szerezni.
Hátrányos helyzetben élő, magyar nyelvű oktatásban részesülő diákok százai kapnak évek óta ösztöndíjat a Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesületnek köszönhetően. Péntek János nyelvészprofesszor irányelvekről, a gyerekek fejlődéséről, elért eredményeikről beszélt a Krónikának.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!