A részben beszakadt híd életveszélyessé vált
Fotó: Facebook/Doru Dăncuș nagybányai polgármester
Egy Lengyelországból hozatott ideiglenes fémszerkezetű híd fogja helyettesíteni a Zazar folyó feletti hidat Nagybánya körgyűrűjén, a DN1C-jelzésű útszakaszon. A május végén részben beszakadt híd miatt jelenleg akadozik a közlekedés, sok tehergépkocsi kénytelen behajtani a városba.
2025. július 15., 15:212025. július 15., 15:21
A Máramaros megyei önkormányzat elnöke, Gabriel Zetea tájékoztatása szerint a lehető legrövidebb időn belül egy ideiglenes hidat hozatnak Lengyelországból, amely ideiglenesen biztosítani fogja a közúti forgalmat. Ezzel párhuzamosan megkezdődtek a tereprendezési munkálatok, hogy a szerkezet telepítése azonnal megtörténhessen annak megérkezésekor. Mint arról beszámoltunk, május végén részben beszakadt a Zazar folyó feletti közúti híd, amely így életveszélyessé vált.
A nagybányai terelőutat folyamatosan használják a nagy teherszállítók, de a helyiek is, hogy be- és kijussanak a városba, elkerülve a fő bekötőutak zsúfoltságát.
Az ideiglenes híd telepítését és a megrongálódott híd felújítását a Román Országos Közúti Infrastruktúra-kezelő Társaság (CNAIR) fogja kivitelezni. Ugyanakkor egyeztetések zajlottak Lévárdfalva (Recea) község polgármesterével, hogy leaszfaltoznak egy községi utat, amely összeköti a települést a Nagybánya körgyűrűjével, ezzel is elősegítve a forgalom csökkentését. „Ennek érdekében a megyei tanács támogatni fogja a munkálatokat egy intézmények közötti partnerség keretében” – nyilatkozta Gabriel Zetea az Agerpres hírügynökségnek.
„A sérült híd teljes rehabilitációja prioritást élvez, a jelenlegi intézkedések célja pedig a közlekedésre és a nagybányai lakosokra, valamint a környező települések lakóira gyakorolt negatív hatás mérséklése” – fogalmazott a tanácselnök.
A leomlott hidat az 1970-es évek elején építették, és elsősorban teherszállítók, valamint a Nagybánya körgyűrűjét használó közlekedők vették igénybe.
Beomlott szombaton egy, a Zazar folyó felett átkelést biztosító híd oldalsó része a nagybányai terelőúton, a közúti forgalmat lezárták – közölte Doru Dăncuș polgármester.
A marosvásárhelyi tanács pénteki rendkívüli ülésén belefoglalták a város 2025–2026-os tanévre érvényes iskolahálózatába a Marosvásárhelyi Római Katolikus Líceumot. Az új iskola igazgatójává Tamási Zsoltot nevezték ki.
Szeptember 1-jétől átfogó felújítási munkálatok miatt bezárják a nagyközönség előtt a csucsai Goga és Ady-múzeumot, amely várhatóan csak 2028 végén nyitja meg újra kapuit.
Sepsiszentgyörgyön augusztus 28–30. között zajlik az első MindFormers fesztivál, amely a tudomány, a művészet és a közösségi alkotás találkozási pontját kívánja megteremteni.
Háztetőmunkálatokat végző Maros megyei csalókat vett őrizetbe a Fehér megyei rendőrség. A két férfi házról házra járva vélhetően több személyt is becsapott.
Támogatja a Kolozs megyei önkormányzat a Mária-út népszerűsítését, a megyei tanács pénteki ülésén jóváhagyta a partnerségi megállapodást Kolozs megye és a Mária-út Egyesület Kolozs megyei fiókja között.
Aláírta Daniel David oktatási miniszter a Marosvásárhelyi Római Katolikus Líceum állami felekezeti iskolaként való létrehozásáról szóló rendeletet. A miniszteri rendelet kimondja, hogy már a hamarosan kezdődő 2025–2026-os tan&
Mérföldkőhöz érkezik a több mint két éve működő Brassói Nemzetközi Repülőtér, ahol immár az 500 ezredik utas fog landolni szeptember elsején.
Halálos balesetet okozott egy ittasan és eltiltás hatálya alatt vezető férfi péntekre virradóra a Kolozs megyei Felsőkosályon (Rugășești).
Egy ember meghalt, hárman pedig megsérültek egy csütörtök esti balesetben a Maros megyei Maroskecén.
Aláírta a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Katolikus Teológiai Líceum megalapításáról szóló rendeletet Daniel David oktatási miniszter. A döntéssel a magyar iskola több éves kálváriájának végére kerülhet pont.
szóljon hozzá!