A Fehér megyei településen nem ez az első földcsuszamlás
Fotó: Fehér megyei katasztrófavédelmi felügyelőség
Földcsuszamlás következtében 56 ház vált gépkocsival megközelíthetetlenné szerdán a Fehér megyei Küküllőlonka településen.
2025. április 16., 14:582025. április 16., 14:58
A Fehér megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) szerint a Hosszúaszóhoz tartozó faluban a 33-as községi utat érinti a földcsuszamlás egy körülbelül 50 méteres szakaszon.
Alex Crișan katasztrófavédelmi szóvivő arról tájékoztatott, hogy
A helyszínre kiszállt Nicolae Albu, Fehér megye prefektusa, Ovidiu Costea, a megyei katasztrófavédelem parancsnoka és a katasztrófavédelem egy operatív csapata – írja az Agerpres hírügynökség.
A településen nem ez az első földcsuszamlás: 1997-ben 15 család, 1998-ban 9 család, 2000-ben 3 otthonát sodorta el a lezúduló föld. A jelenség a falu templomát is érintette, 2000 tavaszán repedések jelentek meg a torony és a boltozat között, valamint az ablakokon és az oltáron.
2006-ban újabb földcsuszamlás történt a falu egyik utcájában.
A kánikula miatt kamionstopot rendelt el az Arad megyei önkormányzat a kezelésébe tartozó megyei rangú utakra július 4-re és 5-re, azaz péntekre és szombatra.
A Salrom vállalat beruházási igazgatója csütörtöki parajdi sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a Korond-patak elterelése a munkálatok összetettsége miatt késik.
Több mint száz rendőrt és csendőrt mozgósítottak a Marosvásárhelyen július 3–6. között zajló VIBE fesztiválra. Az egyenruhások kiemelt figyelmet fordítanak az alkohol vagy pszichoaktív szerek hatása alatti járművezetés kiszűrésére és büntetésére.
Az RMDSZ kezdeményezésére indult országos bölcsődeépítési program keretében megvalósult 26. kisdedóvót adták át szerda délután az Arad-hegyaljai Pankotán.
Ismét telefonos csalásokra figyelmeztet a rendőrség, felhívják a figyelmet, ha ismeretlen számról érkezik hívás, nagyon körültekintőnek lenni, és nem szabad megadnunk semmilyen személyes adatunkat.
A Maros Megyei Tanács, a Visit Maros és a Maros Megyei Hegyi- és Barlangi Mentőszolgálat közös projektjeként egy panorámatávcsövet szereltek fel a Görgényi-havasok Zászpás-csúcsára.
Radu Miruță gazdasági, digitalizációs, vállalkozási és idegenforgalmi miniszter bejelentette: javasolta a részvényesek közgyűlésének, hogy hívják vissza a Salrom Országos Sótársaság igazgatótanácsának tagjait a parajdi sóbányában bekövetkezett katasztrófát vizsgál&o
Erdőtűz ütött ki szerda este a Cibles-hegység Arcer-csúcsának oldalán, közel a csúcshoz.
A parajdi tragédia utáni második vagy harmadik napon 38 000 lejre emelték a Salrom Országos Sótársaság igazgatójának fizetését a részvényesek közgyűlésének határozatával – irányította rá a figyelmet Radu Miruță gazdasági miniszter szerdán.
Több százezer diák megélhetését és továbbtanulását veszélyezteti a kormány ösztöndíjrendszer-átalakító terve. A magyar diákszövetségek vezetői rámutattak, a tervezet ebben a formában visszalépést jelent a korszerű, európai szintű oktatás felé vezető úton.
szóljon hozzá!