Simon Csaba, a Magyar Polgári Párt (MPP) országos alelnöke azt állítja, nem írta alá azt a nyílt levelet, amelyben az alakulat vezetőinek egy csoportja Mezei János pártelnök lemondását követeli.
2019. október 10., 20:242019. október 10., 20:24
2019. október 11., 00:372019. október 11., 00:37
A kolozsvári politikus csütörtökön szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében arról tájékoztatja a nyilvánosságot, hogy az egy nappal korábban napvilágot látott, a polgári párt elnökét, Mezei Jánost lemondásra szólító nyílt levelet nem írta alá, és nyilvánosságra hozatalát sem támogatja.
Az MPP alelnöke hozzátette, továbbra is támogat minden olyan szándékot, amely hozzájárul az alakulaton belüli konfliktusok megoldásához. Ennek azonban szerinte nem a nyilvánosság előtt, hanem a párt berkein belül kell történjen.
Mint arról beszámoltunk, lemondásra szólította fel Mezei Jánost, az MPP elnökét a párt vezetőinek egy csoportja. A szerdán elküldött nyílt levél aláírói szerint a Mezeivel szembeni bizalmatlanság „tetten érhető a párt szervezeteinek a java részénél és a párt közmegítélésében is”. Szerintük az elnöknek megválasztása óta nem sikerült új programmal, új politikai irányvonallal előállnia, sőt az MPP korábban elért eredményeit is veszélybe sodorta. „A Magyar Polgári Párt jövőjéért aggódók” csoportja elsősorban Mezei János „megosztó és kirekesztő” politikáját kifogásolja, megemlítvén, hogy a kirekesztő politika csődöt mondott: az elnök a párt országos választmányában egyedül maradt a kizárási javaslataival.
A nyílt levél aláírói között szerepel többek között a párt egyik országos alelnöke, Simon Csaba, választmányának elnöke, Pethő István, két parlamenti képviselője, Biró Zsolt (korábbi pártelnök) és Kulcsár-Terza József, a Kovászna, Hargita, Kolozs és Máramaros megyei szervezetek elnökei, Székelyudvarhely, Csíkcsicsó, Málnás, Gelence és Zabola MPP-s polgármestere és a párt más vezető személyiségei.
Mintegy 894 ezer lejt (mintegy 179 ezer euró) utal ki a Marcel Ciolacu vezette kormány a tartalékalapból a december 1-jei román nemzeti ünnep alkalmából Gyulafehérvárra tervezett rendezvények megszervezésére.
Zsarolás és illegális fogva tartás vádjával vettek őrizetbe egy szilágysági víz-gázszerelőt és fiát, akik erőszakkal próbálták behajtani egyik falustársuktól az elvégzett munkálatok ellenértékét.
Csaknem hárommillió eurós beruházás eredményeképpen szerda délután felavatták az Arad megyei Pécska határában Románia első sűrített földgázzal (CNG) és folyékony földgázzal üzemelő kamionokat kiszolgáló (LNG) töltőállomását.
Őrizetbe vettek szerda este a maroshévízi rendőrök egy férfit, aki botrányt keltett a város kórházában és agresszívan viselkedett az egészségügyi személyzettel szemben.
Tüntetés zajlott csütörtökön a Fehér megyei Kudzsiron található fegyvergyárban, miután az üzem munkásai szerint tarthatatlanná válik a helyzet a megrendelések hiánya miatt.
Csütörtök hajnalban újabb két ukrán állampolgárt hoztak le a Máramarosi-havasokból a hegyimentők – tájékoztatott Dan Benga, a Máramaros megyei Salvamont igazgatója.
Felfüggesztette a Szatmár Megyei Törvényszék annak a keresetnek a tárgyalását, amelyet az Erdélyi Kárpát Egyesület (EKE) szatmárnémeti szervezete nyújtott be az Arad megyei Ottlaka és Nagypél külterületén létesítendő napelempark megépítése ellen.
Panelbeszélgetést szervez Kolozsváron a Valláskutató Intézet az egyházak szervezési gondjairól, a közösségépítők előtt álló kihívásokról, a digitális gyülekezetek témájáról.
Az Arad megyei törvényszék elrendelte 11 személy előzetes letartóztatását és két személy házi őrizetbe helyezését kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt.
Előzetes letartóztatásba helyezte szerdán este a legfelsőbb bíróság a három évvel ezelőtti aradi robbantás során megölt üzletember, Ioan Crișan lányát, akit azzal gyanúsítanak, hogy ő adott megbízást a merénylet elkövetésére.
szóljon hozzá!