Hőálló fóliába csavarva katonai tűzoltó hozta le a nehezen megközelíthető otthonból a négynapos csecsemőt
Fotó: Fehér megyei katasztrófavédelem
Meghalt egy 33 éves nő, miután az Erdélyi-szigethegységben lévő, a hó miatt nehezen megközelíthető otthonában szülte meg hetedik gyermekét. A baba jól van, a gyerekek rokonokhoz és állami gondozásba kerülnek.
2023. február 06., 13:562023. február 06., 13:56
2023. február 06., 14:022023. február 06., 14:02
A súlyos állapotban lévő nőt és újszülöttjét vasárnap lánctalpas mentőautóval szállították el a katonai tűzoltók a hó miatt nehezen megközelíthető házból, a nőnek azonban rövid időn belül leállt a légzése és a szíve, és meghalt. Elena Firu, a Fehér megyei gyermekvédelmi igazgatóság szóvivője hétfőn arról tájékoztatott, hogy Aranyosfő (Scărişoara) község polgármesteri hivatala kérte segítségüket az elhunyt nő gyermekeinek ügyében.
A két legnagyobb gyermek rokonokhoz, négy kisebb testvérük hivatásos nevelőszülőkhöz került. Az újszülött szintén hivatásos nevelőszülőhöz fog kerülni, miután kiállítják születési bizonyítványát.
Fotó: Fehér megyei katasztrófavédelem
A rendőrség kivizsgálást indított gondatlanságból elkövetett emberölés gyanúja miatt. Az eljárás in rem zajlik, vagyis azt vizsgálják, hogy történt-e bűncselekmény.
Megmenthetőnek látták a vízzel elárasztott parajdi sóbányát júniusi ottjártukkor az EU vészhelyzeti polgári védelmi mechanizmusa keretében terepszemlét tartott szakértői csoport tagjai.
Az RMDSZ a hétvégi egyeztetések során „megvédte a magyar iskolákat, osztályokat” – tájékoztat hétfői közleményében a szövetség.
A Brassó megyei Zernyesten működő medverezervárumba szállítják azt a három bocsot, amelyek anyját kilőtték, miután végzett egy olaszországi motorossal a Transzfogarasi úton.
Csíksomlyón szolgálni egy szerzetesnek prémium – válaszolta Böjte Csaba testvér a Krónikának, amikor arról faggattuk, hogyan fogadja a dévai plébániáról az ősi Mária-kegyhelyre való áthelyezését, ahol lelkészként folytatja szolgálatát.
Tetemes károkat okozott az ítéletidő hétfőn délután számos szilágysági településen. A vihar Zsibó városában háztetőket sodort le, fákat csavart ki tövestül, ugyanakkor Máramarosban és a Székelyföldön is tomboltak az elemek.
Letartóztattak Kolozsváron egy matematikatanárt két tanítványa – egy 14 és egy 15 éves lány – szexuális bántalmazásáért.
Hétfőn és kedden még országszerte kitart a kánikula, szerdától azonban több mint tíz fokkal is visszaesik a nappali csúcshőmérséklet, és zivatarokra is számítani lehet.
Meghosszabbította szerdáig az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a korábban kiadott vörös, narancssárga és sárga hőségriasztásokat.
Parajd és térsége lakosságának tartós biztonsága érdekében elengedhetetlen a sóbánya stabilitásának fenntartása az EU vészhelyzeti polgári védelmi mechanizmusának keretében a helyszínen járt szakértői csoport szerint.
Válságba taszítják a közoktatást a bukaresti kormány válságkezelési intézkedés-tervezetének előírásai a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége szerint. A szakmai szervezet teljes egészében elutasítja a kilátásba helyezett megszorításokat.
szóljon hozzá!