Fotó: BBTE
Stratégiai partnerségi megállapodást kötött szerdán a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) és a Hargita Megyei Tanács. A keretmegállapodás magában foglalja a tudományos és kulturális kapcsolatok létrehozását, valamint a két intézmény közös kutatási vagy egyéb tevékenységének lehetőségét, célja pedig az intézményfejlesztés, a felsőoktatás, valamint a helyi közösségek fejlesztése.
2021. február 04., 10:252021. február 04., 10:25
„A megállapodás két fő okból stratégiai. A BBTE multikulturális egyetem, amelynek önálló magyar tagozata van, így akadémiai és kulturális felelősséggel tartozik az egész ország magyar közösségével szemben. Emellett az egyetemnek kihelyezett tagozatai vannak az egész országban, ami felelőssé teszi azokkal a helyi közösségekkel szemben is, ahol ez az intézmény található” – fogalmazott Daniel David, a BBTE rektora. Hozzátette,
Mint kifejtette, jelen esetben a két fő ok kombinációja hívta életre ezt a stratégiai megállapodást, amelyet programszerűen hajtanak végre.
Borboly Csaba, a Hargita Megyei Tanács elnöke is örömét fejezte ki a keretszerződés aláírásával kapcsolatban, hiszen így hivatalossá vált az eddigi informális együttműködés. „Azokban az együttműködésekben hiszek, amelyek konkrétumokra épülnek, és ez esetben ilyenekről van szó, a megyei tanácsnak van gyakornoki és önkéntes programja, de a különböző munkacsoportokban is várjuk a fiatal szakembereket. A Hargita Megyei Tanácsnak jelenleg három egyetemmel van együttműködési szerződése, ezek szakterületei kiegészítik egymást” – mutatott rá a tanácselnök.
különös tekintettel a BBTE Hargita megyei kihelyezett tagozataira (Gyergyószentmiklós és Székelyudvarhely) – olvasható a BBTE kommunikációs és PR-iroda oldalán.
A megállapodás szerint a hagyományos oktatáson (alap- és mesterképzés) kívül ezek a programok és tevékenységek magukban foglalhatják a nem hagyományos oktatás (nyílt tanfolyamok) formáinak fejlesztését, amelyek a helyi és regionális igényeket szolgálják.
A kolozsvári Házsongárdi temetőben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékeztek muzsikaszóval pénteken az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány által szervezett zenés sétán. Képriport.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte a besúgói sorába, helyzetét azonban a lelkésznek is „meggyónta”.
A Kolozs Megyei Tanács vissza nem térítendő európai uniós finanszírozást nyert a csucsai Boncza-kastély és Ady-emlékház felújítására. Az önkormányzat most 8,5 millió eurós költségvetést emleget.
Teljesen átépítik a temesvári Gyermekpark és a Ligeti út melletti gyalogoshidat Temesváron. Az építmény új környezetet is kap, emellett biciklisávot is kialakítanak az új hídon – közölte pénteken a bánsági nagyváros polgármesteri hivatala.
Kolozsváron, az Erdélyi Református Múzeumban nyílt meg csütörtökön, a reformáció ünnepén az erdélyi református kollégiumok 400 éves múltját bemutató vándorkiállítás, amely közel egy éven át lesz látogatható.
Hamarosan befejeződnek Nagyvárad agglomerációs körgyűrűje Nagyürögd és Félixfürdő közötti első szakaszának kivitelezési munkálatai, két hét múlva már meg is nyithatják a forgalom előtt – tájékoztatott a Bihar megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Jeles magyar közéleti személyiségek, 1848-as honvédtábornokok, a 20. század elejének ünnepelt színészei, második világháborúban elesett katonák csontjait rejtik és rejtették az aradi temetők.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
szóljon hozzá!