Gálfi Árpád megfutamodásnak tekinti munkatársai távozását
Fotó: Beliczay László
Folytatja a munkát, nem hajlandó megválni tisztségétől Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere, aki nem érti a városházáról az elmúlt időszakban távozó közvetlen munkatársait.
2022. május 09., 10:282022. május 09., 10:28
2022. május 09., 10:432022. május 09., 10:43
A székely anyaváros elöljárója hétfőn állásfoglalásban reagált arra, hogy a Szabad Emberek Pártja (POL) önkormányzati frakciója a múlt héten lemondásra szólította az elöljárót; a 19 tagú önkormányzati testület 12 tagú frakciója azokból alakult, akik a polgármesterrel egy csapatban, kényszerűségből a POL színeiben szereztek mandátumot a 2020 őszén tartott helyhatósági választáson. A frakció ma úgy ítéli meg, hogy nem lehet együtt dolgozni Gálfi Árpáddal, ezért azt kezdeményezték, hogy a polgármester is, a frakció tagjai is mondjanak le.
A polgármester úgy véli, „iparrá kezdi kinőni magát” Székelyudvarhelyen a „Gálfi-ellenes propaganda”, amelynek szerinte megrendelői és finanszírozója is van, neveket viszont nem említ. „Az döbbentett meg az elmúlt időszakban a leginkább, hogy éppen azok a leghangosabb kritikusaim, akiknek lehetőségük lett volna tenni a városért, akiknek fel volt ajánlva több fontos pozícióra való bevizsgázás lehetősége, de nem vállaltak felelősséget, nem akartak tenni a városért, hanem inkább választották a könnyebb utat, amelyhez elegendő az is, ha kényelmesen üldögélve megtölthetik a közösségi oldalakat, vagy az újságokat rólam szóló rémhírekkel, és kényelmesen üldögélve mindenben hibát találhatnak, amit teszek, vagy amit tettem eddig” – kifogásolta az elöljáró.
Gálfi megmagyarázhatatlannak nevezi, hogy egy csapat (a POL-frakció – szerk. megj.) a saját lemondását az ő lemondásától teszi függővé. „Ki gondolhatja komolyan, hogy egy polgármester, amelyik az elmúlt 5-6 évben azért dolgozott, hogy külső forrásokból rengeteg pályázati pénzt nyerjen, az éppen akkor fog lemondani, amikor a tervezett projektek megvalósításának küszöbére léptünk?” – olvasható Székelyudvarhey polgármesterének szerkesztőségünkhöz is eljuttatott állásfoglalásában. Gálfi tiszteletben tartja távozó munkatársai döntését, de nem ért egyet az általuk választott megoldással, sőt megfutamodásnak tekinti azt. A polgármester állítja, egyetlen munkatársának sem akadályozta a munkáját, szerinte olyankor kezdődtek a sértődések, a lemondási szándékok, amikor szóvá tette, hogy valaki nem ütemterv szerint halad a munkájával.
Gálfi Árpád leszögezte, a „megvalósítások, eredmények elérésének küszöbén” nem fogja cserben hagyni azt a sok ezer városlakót, aki bizalmat szavazott neki, folytatja a munkát, ha „külsős” segítséget kell bevonjon a pályázati projektek közbeszerzése és menedzsmentje területein. „Mindenki ítélje meg majd, hogy mi a tisztességesebb út? Meghátrálni, megfutamodni, vagy kitartani és befejezni azt, amit elkezdtünk? Minden gazdasági nehézség ellenére, minden háború okozta nehézség ellenére hiszem, hogy a lehető legtöbbet fogjuk tudni kihozni abból, amire vállalkoztunk” – közölte Gálfi Árpád.
Támogatás nélkül maradt a polgármester a székelyudvarhelyi képviselő-testületben
Fotó: Beliczay László
A székelyudvarhelyi városházán belüli konfliktusok azt követően csúcsosodtak ki, hogy csütörtökön lemondott tisztségéből Pálfi Kinga alpolgármester és Albert Sándor városmenedzser, korábban pedig a képviselőtestület több POL-os tagja, valamint a polgármesteri hivatal fejlesztési és beruházási igazgatóságának vezetője vált meg tisztségétől. A Szabad Emberek Pártja színeiben megválasztott alpolgármester, valamint a városmenedzser is arra hivatkozott, hogy a polgármesteri hivatalban olyan konfliktusos hangulat uralkodik, mely nem segíti elő a hatékony munkát, és felőrölte őket, hogy nem azzal kellett foglalkozniuk, amire vállalkoztak.
Godra Zsolt, a POL-frakció vezetője múlt heti sajtótájékoztatóján eelmondta: 2020-ban Gálfi Árpád személyében a „legkisebb rosszat” választották, egy erkölcsileg feddhetetlen, négyéves tapasztalattal rendelkező személyt láttak benne, aki lelkesedéssel pótolja a menedzsment terén mutatott hiányosságait. Nem figyeltek azonban eléggé arra a bizalmi válságra, amely a polgármesteri hivatalon belül kialakult, miután a polgármester a belső, vitás helyzetek tisztázását elsősorban nyomozati szervekre bízta. E válság következtében indult el a felmondási, lemondási hullám, amely csökkentette a hivatali munkavégzés hatásfokát. Péter Balázs frakcióvezető-helyettes szerint Gálfi Árpádról végképp bebizonyosodott, hogy „alkalmatlan a feladatának elvégzésére, elérte saját vezetői kompetenciájának felső határát, és tevékenysége ezentúl csak a város kárára van”.
Gálfi Árpád 2016-ban a Magyar Polgári Párt (MPP) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) közös jelöltjeként szerzett mandátumot, de 2019-ben megromlott a viszonya az MPP-vel, és a párt kizárta a soraiból. A polgármester és támogatói elindították a Székelyudvarhelyért párt bejegyzését, de a pártbejegyzés nem történt meg a 2020 őszén tartott önkormányzati választások előtt. Gálfi és csapata a Marosvásárhelyen alakult erdélyi regionális vegyes párt, a POL színeiben méretkezett meg az önkormányzati választásokon: Gálfi a szavazatok 68,3 százalékával kapott újabb mandátumot, a POL színeiben induló támogatói pedig 12 mandátumot szereztek a 19 tagú városi tanácsban. Egy évvel ezelőtt a polgármester bejelentette, kilép a POL-ból, és függetlenként folytatja a munkáját.
Szeretnék minél hamarabb és hosszabban beszélni Románia új államelnökével, mert vannak közös ügyeink az Európai Unióban, a románok és a magyarok érdekeiből több minden egybeesik – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Orbán Viktor miniszterelnök.
Hálát ad a romániai magyar közösség azért a közéleti emberért, aki mindnyájunk ügyvédje tudott lenni – állapította meg Tőkés László volt református püspök Kincses Előd marosvásárhelyi jogász temetésén, így búcsúzva néhai harcostársától.
Interjút adott Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke a Krónikának, az aktuális politikai és közéleti témákat érintő beszélgetést szombaton tesszük közzé honlapunkon.
Sikerült eloltani a Cibles-hegységben szerda este kiütött vegetációtüzet – tájékoztatott péntek este a Máramaros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) szóvivője.
A jövő hét folyamán átadják a forgalomnak a Kolozs megyében épült gyorsforgalmi utat, mely Tordatúr közelében köti majd össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Szinte nincs nap, hogy valamelyik erdélyi megye rendőrei ne vegyenek őrizetbe alkoholos befolyásoltság alatt gépkocsit vezető sofőröket. A rendőrségi sajtóosztályok tájékoztatása szerint a legtöbb ilyen eset Bihar és Maros megyében fordul elő.
Sikeresen felvételizett tíz erdélyi ifjú a Gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Papnevelő Intézetbe – közölte Facebook-oldalán az oktatási intézmény (Seminarium Incarnatæ Sapientiæ).
Orbán Viktor kormányfő is részt vett péntek délután Kincses Előd temetésén a marosvásárhelyi református temetőben.
Közösségi összefogásnak köszönhetően a Kovásznai Unitárius Leányegyházközség június 27-én megvásárolta azt az ingatlant, amely hosszú távon hitéleti, közösségi és kulturális célokat szolgál.
Mégsem újul meg a zsibói Béldi-kastély, miután a Szilágy megyei közgyűlés úgy döntött: felmondja a projektre megkötött finanszírozási szerződést.
szóljon hozzá!