Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nem voltak külsérelmi nyomok annak a két nőnek a testén, akiket holtan találtak péntek este az óradnai otthonukban – számolt be szombaton a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
2023. november 18., 14:462023. november 18., 14:46
A közlemény szerint az igazságügyi orvostani intézet szakértői megállapították, hogy nem merül fel idegenkezűség gyanúja a két nővér halálával kapcsolatban. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával folytatódik az eljárás.
A nővérek – egyikük 41, a másik 52 éves – testvérbátyjukkal éltek az óradnai lakásban. A rendőrséget november pénteken értesítették a szomszédok, hogy napok óta nem látták őket. A hatóságok behatoltak a lakásba, ahol megtalálták az erősen bomlásnak indult két holttestet.
Óradna polgármestere, Valentin Grapini szombaton az Agerpres hírügynökségnek elmondta, hogy a nővérek egyike súlyos fogyatékkal élt, és a testvére gondozta. Utóbbinak éppen pénteken kellett volna felvennie a polgármesteri hivataltól a fogyatékkal élő személy gondozásáért járó juttatást, de nem jelentkezett a pénzért. Ezért a polgármester elküldte az egyik beosztottját a nők lakására, ahol a bátyjuk azt mondta, hogy egyikük meghalt. Utóbb azonban kiderült, hogy egyikük sem él, ezért a községháza hivatalnoka értesítette a rendőrséget – részletezte Valentin Grapini.
A három testvér fiatalon árván maradt, és azóta is együtt éltek az óradnai házban. A helybéliek szerint rendszeresen fogyasztottak alkoholt.
Két nővér erősen bomlásnak indult holttesttét találták meg pénteken a Beszterce-Naszód megyei Óradnán egy lakásban – közölte a rendőrség.
Egy az úttestről lesodródott és felborult személygépkocsihoz riasztották péntek este az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőséget (ISU). Mire a kisjenői osztag a helyszínre ért, egy máramarosi hivatásos tűzoltócsapat megkezdte az áldozat mentését.
Nagy hírverés nélkül hirdette meg partiumi és Kolozs megyei gazdapályázatait a magyar állami pénzekből finanszírozott erdélyi gazdaságfejlesztési program lebonyolítására szolgáló Pro Economica Alapítvány. A részletekről Kozma Mónika ügyintézőt kérdeztük.
Sakálok jelentek meg Brassó megyében is, miután az elmúlt időszakban a Székelyföldön több ízben jelezték felbukkanásukat.
Több mint 200 kilogramm kábítószert kobozott el a rendőrség Arad megyében két Maros megyei illetőségű férfitől, akik Spanyolországból csempészték Romániába a tiltott szereket. A kábítószer-csempész bűnbanda három tagját már korábban őrizetbe vették.
Hipotermiás állapotban hoztak le egy ukrán férfit a hegyimentők a Máramarosi-havasokból péntekre virradóra. Egy másik ukrán állampolgárt még keres a Salvamont.
Magyar nyelvű tájékoztató kampányban és a vidéki fiatalok felvilágosításában vállal szerepet a HPV Koalíció tagjaként a KIFOR. A kincses városban nemrég létrejött kezdeményezés célja, hogy hívja fel a figyelmét a HPV megelőzésére, a védőoltásra.
Polipos töltött káposztával rukkolt elő egy brassói étteremlánc, mind a négy vendéglőjükben megkóstolhatják a vendégek a különlegességet.
Négy gyerek kapott szervet, egyikük szívet a július 15-én, egy tragikus baleset miatt elhunyt kosárlabdázó kisfiú halála után.
A gázkazánok beszerelése miatt csütörtökön napközben nem lesz melegvíz abban több mint 20 ezer aradi háztartásban, amelyek a távfűtési hálózaton keresztül kapják mind a fűtést, mind a melegvizet.
Iskolakezdésre beüzemelnék a sótalanító berendezéseket a Kis-Küküllő mentén, ezért gyorsított eljárással szerzik be a felszereléseket, amelyek révén ismét ihatóvá válna a folyónak a parajdi bányakatasztrófa nyomán sóval szennyezett vize.
szóljon hozzá!