Folyamodványukat azzal indokolták, hogy a pléhből készült szabványméretű, egyforma garázsaik még az 1980-as évek közepén épültek, az akkori néptanács engedélyével. Ráadásul az építkezési munkálatokat is a néptanács fennhatósága alatt működő Csanód vállalat végezte. A szerdai tanácsülésen a jelenlévő tulajdonosok felmutatták az akkori néptanács kiállította garázstulajdonlási „jóváhagyást”, és az 5817 lejes nyugtát. Az összeg az 1980-as évek közepén kéthavi átlagbérnek felelt meg. A garázstulajdonosok állítását és dokumentumait Tinka Kálmán tanácsos – aki a hajdani néptanácsnál vezető pozícióban volt – megerősítette. Ám a mostani testületből néhány tanácsos azért ódzkodott a módosítás elfogadásától, mert szerintük „előbb-utóbb valamennyi garázst le kell bontani”, ha pedig némelyekkel – akár indokoltan is – kivételt tesznek, akkor precedenst teremtenek a „kivételezésre”. Egyébként a múlt rendszerben, néptanácsi engedéllyel épült szabványméretű pléhgarázssor a Forradalom és Bucsin negyedben is van. Végül a döntéshozatal idejére zárt ülést rendeltek el, és titkos szavazás alapján hozták meg a döntést. Ennek értelmében a Bălcescu utcán épített pléhgarázssor más intézkedés meghozataláig a helyén maradhat.
A garázsok lebontására vonatkozó határozatot a tanács júniusban azért hozta, mert a Virág negyedi 49–50-es tömbházak közé a közeljövőben az Állami Lakásügynökség (ANL) által finanszírozott lakásokat építenek. Az intézkedés egyébként közel 150 garázstulajdonosra vonatkozott, köztük a folyamodvány fogalmazóira, és valamennyi érintettet hivatalos levélben szólítottak fel az építményeik eltávolítására. A helyszíni szemlénk alkalmával azt tapasztaltuk, hogy az önkormányzati felszólításnak a garázstulajdonosok többsége eleget tett, az említett térségben csupán néhány építmény áll még. Ám a bontás után maradt szemetet sem az egykori tulajdonosok, sem az önkormányzat nem takarította el.
Hosszúra nyúlt felújítási munkálatok után megnyitja kapuit a látogatók előtt a szászkézdi parasztvár. A történelmi Királyföld szélén található településen május 3-ától várják a látogatókat. A hétvégén tartják továbbá a településen a hagyományoss&a
Május elsejei razziát tartottak Maros megyében a közlekedésrendészet munkatársai. Elsősorban azokra a sofőrökre vadásztak, akik a majális leple alatt szeszes italt fogyasztottak, és úgy ültek volánhoz.
Rajtakaptak a rendőrök két férfit, akik Spanyolországból hozattak veszélyes és különösen veszélyes kábítószereket, hogy azokat eladjanak. A kábítószerkereskedő apa és fia akkor bukott le, amikor egy 350 ezer lej értékű szállítmányt vettek át.
Összesen 3,5 millió euróból öt zöldövezetet újítanak fel vagy alakítanak ki az Arad megyei Pécskán. A magyar határ közelében fekvő település önkormányzata a lakosság komfortérzetét szeretné növelni, egyúttal egészséges életkörülményeket teremteni.
A brassói helyi közlekedési vállalat (RATBV) összesen 39 sofőrjét vették őrizetbe 24 órára egy üzemanyaglopási ügyben, amelyben szerdán 46 házkutatást tartottak.
Öt napon át száz Szilágy megyei rendőr elsősorban a gyalogosokat ellenőrizte, hogy mennyire tartják be a közlekedésrendészeti szabályokat. Az április 22–27. között falun és városon megtartott megyei szintű razzia a megelőzésre helyezte a hangsúlyt.
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen – tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
A Fehér megyei Tövisen avatták fel kedden Románia legnagyobb napelemparkját. Az összesen 55 millió eurós napelempark-beruházás – ebből 15 millió euró vissza nem térítendő támogatás – az országos helyreállítási terv (PNRR) részét képezi.
A május elsejei hosszú hétvégén általában jó idő lesz, a sokéves átlagnál helyenként jóval magasabb hőmérsékletekkel, de a hegyekben és dombvidéken elszórtan átmeneti légköri instabilitás is előfordulhat.
Egy második világháborús repülőbombát találtak szerdán reggel az aradi Neuman Ferenc Aréna közelében, egy építkezésen.