Vass Levente (balra) szerint a kommunikációs szakember dolga nemcsak annyi lesz, hogy lefordítsa a román szövegeket magyarra
Fotó: Facebook/RMDSZ, Marosvásárhely
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal magyar anyanyelvű kommunikációs szakembert alkalmazott Gáspár Botond újságíró személyében az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének a javaslatára.
2018. január 28., 17:022018. január 28., 17:02
2018. január 28., 17:112018. január 28., 17:11
A szövetség városi szervezete ezt Facebook-oldalán jelentette be, majd emlékeztetett, a köztéri szilveszteri mulatságra szóló év végi meghívó szerencsétlenre sikeredett magyar fordítása után „a marosvásárhelyi magyar közösség egybehangzó igénye az volt, hogy kerüljön magyar anyanyelvű kommunikációs szakember a városháza kommunikációs osztályára”.
– ezt Vass Levente, a helyi szervezet vezetője még január 9-én közölte egy sajtótájékoztatón. A helyi RMDSZ képviselői korábban arról is beszéltek, hogy Dorin Florea polgármester az év elején azt ígérte, hogy a polgármesteri hivatal egy tolmácsot is alkalmaz, erre azonban még nem került sor.
Mint ismeretes, „kedves tragumúráknak” nevezte a marosvásárhelyi magyarokat a vásárhelyi városháza hivatalos Facebook-oldalán megjelent, szilveszteri utcai mulatságra hívogató szöveg, amely pár perc alatt futótűzként terjedt, és jelentős felháborodást váltott ki. Röviddel a visszajelzések nyomán törölték a magyar szöveget, amelyet valószínű, Google-fordítóval „alkottak”.
A még éjfél előtt érkezett bocsánatkérés már csak román nyelvű volt. Ezt követően az RMDSZ helyi szervezete azt kérte a polgármesteri hivataltól, hogy alkalmazzon magyarul tudó kommunikációs szakembert a tragumúrás bejegyzéshez hasonló megalázó, groteszk helyzetek elkerülése érdekében.
Hétfőtől növelték a Korond-patak elvezetéséhez használt csöveket hegesztő munkások számát Parajdon, hogy behozzák a késéseket – számolt be keddi helyszíni sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat igazgatója.
Két mikrobusz és egy személygépkocsi karambolozott tegnap délután a Bihar megyei Hegyközkovácsi és Szalárd közötti országúton, öt személyt szállítottak kisebb sérülésekkel kórházba a mentősök.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
szóljon hozzá!