Míg az ország nyugati részén fokozatos enyhülésre lehet számítani a következő napokban, a székelyföldi megyékben és a hegyvidéken továbbra is marad az évszaknak megfelelő hideg időjárás.
2014. február 03., 19:302014. február 03., 19:30
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerint havazás és erős szél nem várható a héten, ködre és zúzmara lerakódásra azonban minden reggel lehet számítani. Az intézmény közleménye szerint a Bánságban és a Körösök mentén fokozatos enyhülés várható, a hőmérséklet napközben a mostani átlag 4 és 6 fok között alakul, éjszaka pedig nem süllyed –4 fok alá.
A Székelyföldön a hét közepéig marad a fogcsikorgató hideg, a hét vége felé várható enyhülés pedig csupán annyit jelent, hogy –15 Celsius-fok körül alakulnak majd a legalacsonyabb hőmérsékleti értékek.
Hétfő hajnalban egyébként –25,3 Celsius-fokot mértek a csíkszeredai meteorológiai állomáson, ez hírügynökségi értékelés szerint az idei tél leghidegebb reggelét jelenti az országban. Florin Borz, a marosvásárhelyi területi meteorológiai állomás ügyeletese közölte, ehhez képest Székelyudvarhely mellett tegnap hajnalban –4,7 Celsius-fokot mértek. A prognózisok szerint a régióban hasonló értékekre lehet számítani az elkövetkező napokban is.
Ünnepélyes keretek között megnyitották szerda este a temesvári Szent György-székesegyházban a Millenium Csanadiense 1030–2030 című vándorkiállítást, mely az egyházmegye 1030–1552 közötti 500 évét ismerteti dokumentumok és régészeti leletek bemutatásával.
Nemi erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
Kolozsváron és Bukarestben is összefogtak az egyetemek, egyetemi oktatók, hogy az európai értékeket képviselő jelölt megválasztására buzdítsák a polgárokat.
Huszonöt új buszsofőrt alkalmazna az aradi helyi tömegközlekedési vállalat (CTP), de alig van jelentkező a júniustól létesítendő állásokra, dacára annak, hogy a cég állja az iskoláztatást.
A puding próbája az evés – hangzik el anyaországi közszereplők vagy egyszerű romániai magyar választópolgárok szájából, akik burkoltan, óvatosan vagy nyíltan az AUR államfőjelöltjével, George Simionnal szimpatizálnak.
Forró víz által okozott másodfokú égési sérülésekkel került be a besztercei megyei sürgősségi kórházba szerdán egy egyéves és 10 hónapos gyermek – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Tömegszerencsétlenséget került el szerda délután egy balázsfalvi iskolabusz sofőrje, aki az utolsó pillanatban félrehúzott, hogy a vele szembe nagy sebességgel haladó haszonjárművel ne ütközzön frontálisan, egy négyéves gyerek könnyebben megsérült.
Orosz Krisztofer Levente RMDSZ-es alpolgármester a Krónikának elmondta: idén nem szerveztek ünnepségsorozatot, de jövőre nagyszabású rendezvénnyel, köztük magyar jellegű eseményekkel is megünneplik a 700. évfordulót.
Egy román-török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda (Miercurea Nirajului) és Sóvárad (Sărățeni) közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) szerdán kiadta a megbízást az észak-erdélyi autópálya (A3) Bisztraterebes és Bihar közötti szakasza kivitelezésének elindítására.
szóljon hozzá!