Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Árvai Károly
A betegség tüneteinek hiányában, valamint kéthetes elszigeteltség után nyilvánították koronavírusos fertőzöttnek a Maros megyei szociális gondozási és gyermekvédelmi igazgatóság 31 munkatársát. Az alkalmazottak tévesen felállított diagnózisra gyanakszanak, és nemtetszésüket fejezték ki az őket ért bánásmódért.
2020. május 14., 07:512020. május 14., 07:51
Tévesen felállított diagnózisra gyanakszik a Maros megyei szociális gondozási és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC) 31 alkalmazottja, akiket az orvosok koronavírusos fertőzöttnek nyilvánítottak. Az érintettek közül egyiknél sem mutatkoztak a fertőzés tünetei, mi több, amint Miklea Hajnal, az intézmény vezetője a Krónikának elmondta, valamennyiüket 14 napos otthoni vagy munkahelyi elszigeteltség után tesztelték, és nyilvánították betegnek.
Érdekességként megemlítette, hogy az alkalmazottakat a kéthetes „szobafogság” előtt is vizsgálták, és a tesztek eredménye negatív volt.
Ráadásul a 31 szociális gondozó aligha találkozott egymással; a megye hat különböző helységében teljesítenek szolgálatot.
Az igazgatóság munkatársait az is felháborítja, hogy miként kezelik őket a vásárhelyi kórházban. A nevük elhallgatását kérő szociális gondozók elmesélték, hogy némelyiküket súlyos állapotban lévő fertőzöttekkel tették egyazon kórterembe.
– fakadt ki a DGASPC egyik munkatársa. Az érintettek hiába kérték a szerintük téves eredményt kimutató vizsgálat megismétlését, legtöbbjük követelését a kórház elutasította. Egyelőre csak két személyt vizsgáltak újra, és nyilvánítottak meggyógyultnak.
A csoportos panaszra reagálva, a megyei kórház vezetősége sajtóközleményt bocsátott ki. Ebben leszögezi, hogy az érvényben lévő rendelkezések alapján egy Covid-19-cel fertőzött beteget csak két, egymást követő negatív eredmény kimutatása után engedhetnek haza. A tesztek között legalább 24 órának kell eltelnie.
Kérdésünkre, hogy a szociális gondozási és gyermekvédelmi igazgatóság miként pótolja a hirtelen kiesett 31 alkalmazottat, Miklea Hajnal elmondta, mivel a kórházba utaltak nem egy helyről, hanem Maros megye különböző részeiből származnak, nem jelent különösebb gondot a helyettesítésük. Az igazgatónő hozzátette: reméli, alkalmazottjai mielőbb választ kapnak kérdéseikre, és nemsokára kikerülnek a kórházból.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a veszélyhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Megmenthetőnek látták a vízzel elárasztott parajdi sóbányát júniusi ottjártukkor az EU vészhelyzeti polgári védelmi mechanizmusa keretében terepszemlét tartott szakértői csoport tagjai.
Az RMDSZ a hétvégi egyeztetések során „megvédte a magyar iskolákat, osztályokat” – tájékoztat hétfői közleményében a szövetség.
A Brassó megyei Zernyesten működő medverezervárumba szállítják azt a három bocsot, amelyek anyját kilőtték, miután végzett egy olaszországi motorossal a Transzfogarasi úton.
Csíksomlyón szolgálni egy szerzetesnek prémium – válaszolta Böjte Csaba testvér a Krónikának, amikor arról faggattuk, hogyan fogadja a dévai plébániáról az ősi Mária-kegyhelyre való áthelyezését, ahol lelkészként folytatja szolgálatát.
Tetemes károkat okozott az ítéletidő hétfőn délután számos szilágysági településen. A vihar Zsibó városában háztetőket sodort le, fákat csavart ki tövestül, ugyanakkor Máramarosban és a Székelyföldön is tomboltak az elemek.
Letartóztattak Kolozsváron egy matematikatanárt két tanítványa – egy 14 és egy 15 éves lány – szexuális bántalmazásáért.
Hétfőn és kedden még országszerte kitart a kánikula, szerdától azonban több mint tíz fokkal is visszaesik a nappali csúcshőmérséklet, és zivatarokra is számítani lehet.
Meghosszabbította szerdáig az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a korábban kiadott vörös, narancssárga és sárga hőségriasztásokat.
Parajd és térsége lakosságának tartós biztonsága érdekében elengedhetetlen a sóbánya stabilitásának fenntartása az EU vészhelyzeti polgári védelmi mechanizmusának keretében a helyszínen járt szakértői csoport szerint.
1 hozzászólás