Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Árvai Károly
A betegség tüneteinek hiányában, valamint kéthetes elszigeteltség után nyilvánították koronavírusos fertőzöttnek a Maros megyei szociális gondozási és gyermekvédelmi igazgatóság 31 munkatársát. Az alkalmazottak tévesen felállított diagnózisra gyanakszanak, és nemtetszésüket fejezték ki az őket ért bánásmódért.
2020. május 14., 07:512020. május 14., 07:51
Tévesen felállított diagnózisra gyanakszik a Maros megyei szociális gondozási és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC) 31 alkalmazottja, akiket az orvosok koronavírusos fertőzöttnek nyilvánítottak. Az érintettek közül egyiknél sem mutatkoztak a fertőzés tünetei, mi több, amint Miklea Hajnal, az intézmény vezetője a Krónikának elmondta, valamennyiüket 14 napos otthoni vagy munkahelyi elszigeteltség után tesztelték, és nyilvánították betegnek.
Érdekességként megemlítette, hogy az alkalmazottakat a kéthetes „szobafogság” előtt is vizsgálták, és a tesztek eredménye negatív volt.
Ráadásul a 31 szociális gondozó aligha találkozott egymással; a megye hat különböző helységében teljesítenek szolgálatot.
Az igazgatóság munkatársait az is felháborítja, hogy miként kezelik őket a vásárhelyi kórházban. A nevük elhallgatását kérő szociális gondozók elmesélték, hogy némelyiküket súlyos állapotban lévő fertőzöttekkel tették egyazon kórterembe.
– fakadt ki a DGASPC egyik munkatársa. Az érintettek hiába kérték a szerintük téves eredményt kimutató vizsgálat megismétlését, legtöbbjük követelését a kórház elutasította. Egyelőre csak két személyt vizsgáltak újra, és nyilvánítottak meggyógyultnak.
A csoportos panaszra reagálva, a megyei kórház vezetősége sajtóközleményt bocsátott ki. Ebben leszögezi, hogy az érvényben lévő rendelkezések alapján egy Covid-19-cel fertőzött beteget csak két, egymást követő negatív eredmény kimutatása után engedhetnek haza. A tesztek között legalább 24 órának kell eltelnie.
Kérdésünkre, hogy a szociális gondozási és gyermekvédelmi igazgatóság miként pótolja a hirtelen kiesett 31 alkalmazottat, Miklea Hajnal elmondta, mivel a kórházba utaltak nem egy helyről, hanem Maros megye különböző részeiből származnak, nem jelent különösebb gondot a helyettesítésük. Az igazgatónő hozzátette: reméli, alkalmazottjai mielőbb választ kapnak kérdéseikre, és nemsokára kikerülnek a kórházból.
Egy az úttestről lesodródott és felborult személygépkocsihoz riasztották péntek este az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőséget (ISU). Mire a kisjenői osztag a helyszínre ért, egy máramarosi hivatásos tűzoltócsapat megkezdte az áldozat mentését.
Nagy hírverés nélkül hirdette meg partiumi és Kolozs megyei gazdapályázatait a magyar állami pénzekből finanszírozott erdélyi gazdaságfejlesztési program lebonyolítására szolgáló Pro Economica Alapítvány. A részletekről Kozma Mónika ügyintézőt kérdeztük.
Sakálok jelentek meg Brassó megyében is, miután az elmúlt időszakban a Székelyföldön több ízben jelezték felbukkanásukat.
Több mint 200 kilogramm kábítószert kobozott el a rendőrség Arad megyében két Maros megyei illetőségű férfitől, akik Spanyolországból csempészték Romániába a tiltott szereket. A kábítószer-csempész bűnbanda három tagját már korábban őrizetbe vették.
Hipotermiás állapotban hoztak le egy ukrán férfit a hegyimentők a Máramarosi-havasokból péntekre virradóra. Egy másik ukrán állampolgárt még keres a Salvamont.
Magyar nyelvű tájékoztató kampányban és a vidéki fiatalok felvilágosításában vállal szerepet a HPV Koalíció tagjaként a KIFOR. A kincses városban nemrég létrejött kezdeményezés célja, hogy hívja fel a figyelmét a HPV megelőzésére, a védőoltásra.
Polipos töltött káposztával rukkolt elő egy brassói étteremlánc, mind a négy vendéglőjükben megkóstolhatják a vendégek a különlegességet.
Négy gyerek kapott szervet, egyikük szívet a július 15-én, egy tragikus baleset miatt elhunyt kosárlabdázó kisfiú halála után.
A gázkazánok beszerelése miatt csütörtökön napközben nem lesz melegvíz abban több mint 20 ezer aradi háztartásban, amelyek a távfűtési hálózaton keresztül kapják mind a fűtést, mind a melegvizet.
Iskolakezdésre beüzemelnék a sótalanító berendezéseket a Kis-Küküllő mentén, ezért gyorsított eljárással szerzik be a felszereléseket, amelyek révén ismét ihatóvá válna a folyónak a parajdi bányakatasztrófa nyomán sóval szennyezett vize.
1 hozzászólás