Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Árvai Károly
A betegség tüneteinek hiányában, valamint kéthetes elszigeteltség után nyilvánították koronavírusos fertőzöttnek a Maros megyei szociális gondozási és gyermekvédelmi igazgatóság 31 munkatársát. Az alkalmazottak tévesen felállított diagnózisra gyanakszanak, és nemtetszésüket fejezték ki az őket ért bánásmódért.
2020. május 14., 07:512020. május 14., 07:51
Tévesen felállított diagnózisra gyanakszik a Maros megyei szociális gondozási és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC) 31 alkalmazottja, akiket az orvosok koronavírusos fertőzöttnek nyilvánítottak. Az érintettek közül egyiknél sem mutatkoztak a fertőzés tünetei, mi több, amint Miklea Hajnal, az intézmény vezetője a Krónikának elmondta, valamennyiüket 14 napos otthoni vagy munkahelyi elszigeteltség után tesztelték, és nyilvánították betegnek.
Érdekességként megemlítette, hogy az alkalmazottakat a kéthetes „szobafogság” előtt is vizsgálták, és a tesztek eredménye negatív volt.
Ráadásul a 31 szociális gondozó aligha találkozott egymással; a megye hat különböző helységében teljesítenek szolgálatot.
Az igazgatóság munkatársait az is felháborítja, hogy miként kezelik őket a vásárhelyi kórházban. A nevük elhallgatását kérő szociális gondozók elmesélték, hogy némelyiküket súlyos állapotban lévő fertőzöttekkel tették egyazon kórterembe.
– fakadt ki a DGASPC egyik munkatársa. Az érintettek hiába kérték a szerintük téves eredményt kimutató vizsgálat megismétlését, legtöbbjük követelését a kórház elutasította. Egyelőre csak két személyt vizsgáltak újra, és nyilvánítottak meggyógyultnak.
A csoportos panaszra reagálva, a megyei kórház vezetősége sajtóközleményt bocsátott ki. Ebben leszögezi, hogy az érvényben lévő rendelkezések alapján egy Covid-19-cel fertőzött beteget csak két, egymást követő negatív eredmény kimutatása után engedhetnek haza. A tesztek között legalább 24 órának kell eltelnie.
Kérdésünkre, hogy a szociális gondozási és gyermekvédelmi igazgatóság miként pótolja a hirtelen kiesett 31 alkalmazottat, Miklea Hajnal elmondta, mivel a kórházba utaltak nem egy helyről, hanem Maros megye különböző részeiből származnak, nem jelent különösebb gondot a helyettesítésük. Az igazgatónő hozzátette: reméli, alkalmazottjai mielőbb választ kapnak kérdéseikre, és nemsokára kikerülnek a kórházból.
Közös felhívást tettek közzé az államelnök-választás tárgyában a romániai magyar egyházak főpásztorai. Az egyházfők arra kérik a romániai magyar választópolgárokat, azt a jelöltet támogassák, aki alkalmas a szélsőséges politikai erők ellensúlyozására.
A Mikó Imre Jogvédő Szolgálat újból közzétette közösségi oldalán az AUR megalakulásáról és a szélsőséges nacionalista politikai párt programjáról szóló, sokkoló dokumentumfilmjét.
Május 12. és 15. között forgalomkorlátozásra kell számítani a Temes megyei Marzsinán a vasúti átkelő felújítási munkálatai miatt. A regionális vasúti igazgatóság ideiglenes átkelőhelyet alakít ki a gépjárművek számára.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt. Ez idő alatt nem látogatható a népszerű idegenforgalmi pontnak számító parajdi sóbánya.
Kutyák támadtak egy férfira és hatéves kislányára a Kolozs megyei Szászfenesen. Az 52 éves férfinak sikerült megmentenie kislányát, őt azonban több harapással és sérüléssel kórházba szállították.
Három erdélyi magyar tudóst is külső tagjai közé választott a Magyar Tudományos Akadémia – közölte a Kolozsvári Akadémiai Bizottság (KAB).
Az emberek sok év alatt felhalmozódott mérge csapódott le a megismételt elnökválasztás első fordulójában – értékelte a múlt vasárnapi szavazás eredményét Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke a Krónikának adott interjúban.
A héten elindultak a rakományszállítási szolgáltatások a nagyváradi repülőtéren.
Egy feltehetően lelőtt kutya miatt indított bűnügyi nyomozást a Temes Megyei Rendőr-főkapitányság. Az állatot a Temesvárral határos Újmosnicán valószínűleg lelőtte az elkövető, majd a kutya tetemét a személygépkocsija csomagtartójába tette és elhajtott.
A katonai tűzoltók folytatják a beavatkozást a parajdi sóbányában, ahol az utóbbi napok heves esőzései nyomán kedden vízszivárgást észleltek.
1 hozzászólás