2012. március 08., 08:582012. március 08., 08:58
A szaktárca illetékesei tegnap délután a fővárosban egyeztettek a CNH vezetőségével, valamint a bányászok képviselőivel, akik a mai nap folyamán ismertetik a Zsil-völgyi alkalmazottakkal a megbeszélések eredményeit. A szakszervezeti vezetők korábban visszautasították a minisztérium illetékeseivel való tárgyalásokat, mivel úgy gondolták, hogy mindez fölösleges időhúzás lenne. A gazdasági minisztériumban egyébként tegnap reggel tárgyaltak a Zsil-völgyi kőszén gigakalóriánkénti árával kapcsolatban, a tüntetők ugyanis ennek alacsony értékét is kifogásolták a hétfő óta tartó tiltakozások során. Lucian Bode tárcavezető kedden bejelentette: a bányatársaságnak szerdán kell megkezdenie a kárpótlási összegek kifizetését a 2011-ben elbocsátott alkalmazottaknak, ahogyan Ion Ariton volt gazdasági miniszter erre korábban ígéretet tett. Az összeget a Hunyad megyei kincstárnak utalják át, a menesztett alkalmazottak mellett pedig a nyugdíjasok is megkapják a nekik járó állami segítséget.
A végkielégítések 3. részletének kifizetéséről január 17-én állapodtak meg a szakszervezeti képviselők a szaktárcával, a bányászok azonban február 1-jén nem voltak hajlandók dolgozni, mivel az illetékesek nem tartották be a korábban aláírt megegyezést. Amint arról beszámoltunk, a vájárok többek között azért kezdték meg hétfőn tüntető akciójukat, mivel elmondásuk szerint a CNH vezetősége nem tartotta be azt a memorandumot, amelyet korábban Ion Ariton is jóváhagyott. Ennek értelmében aktualizálni kellett volna a bérrácsot, amelynek következtében körülbelül tíz százalékkal nőtt volna az alkalmazottak fizetése.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 14 megyéjére.
Az egész magyar nemzet szolidaritását szeretném kifejezni itt Parajdon, az itt élők mindenben számíthatnak ránk – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök vasárnap Parajdon, a bánya bejáratánál tartott sajtótájékoztatón.
A székelyföldi, az erdélyi magyarság segítése természetes a magyar kormány számára, így táborokat, közösségi programokat is támogat – mondta Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára.
Harminc nappal meghosszabbították a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon – jelentette be szombaton a Hargita megyei prefektúra.
Az imát nem elmagyarázni, hanem imádkozni kell, a csíksomlyói Szűz Mária pedig arra kéri híveit: tanítsák meg gyermekeiket is imára kulcsolt kézzel élni, mert az imádság a remény kapuja, mondta szentbeszédében a csíksomlyói búcsú szónoka, György Alfréd.
Az Ökumenikus Segélyszervezet másfél tonnás tartós élelmiszerből álló segélyszállítmányt juttat el az árvíz sújtotta Kovászna megyei Nagyborosnyóra – közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben szombaton.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat Bánságra, Erdélyi nyugati részére és Olténia délnyugati térségeire.
Bogdan Ivan gazdasági miniszter péntek este arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy Mircea Fechet környezetvédelmi miniszterrel, Tánczos Barna pénzügyminiszterrel és Raed Arafat belügyminisztériumi államtitkárral együtt terepszemlét tartott Parajdon.
Megkezdte pénteken négynapos székelyföldi látogatását a magyar államfő. Sulyok Tamás Gyimesfelsőlokon kosárlabdázott is az Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Teológiai Líceum diákjaival.
Van, aki nem veszi komolyan, hogy a segédmotoros kerékpár vezetéséhez is jogosítvány kell. A Szilágy megyei rendőr-főkapitányság tájékoztatója szerint a tetten ért segédmotorosok is bűnvádi eljárást, sőt börtönt kockáztatnak.