Fotó: Krónika
A látványterv szerint a szálloda első szintjén kap majd helyet az étterem, illetve a konyha, a második szinten pedig recepció, fitnesz és gyógykezelő készül. Harmadik-negyedik-ötödik emeleten összesen 88, többnyire kétágyas szobát alakítanak ki. A gyógyszálló tervezett éves kapacitása 6800 vendég. A kiszolgálóegységek – fitnesz, uszoda, kezelőrészlegek – kapacitása ezt 50 százalékkal meghaladja, ami biztosítja a további szálláslehetőségek kialakítását.
A beruházói csoport tervei szerint a gyógyszálló nyereségéből és pályázati pénzekből pár éven belül elkezdik majd a település régi villáinak helyreállítását is. A Muntero Borszék-projektje ugyanis négy fejlesztési ütemre épül, amelyből a gyógyszálló csupán az első lépés. A második ütemet a meglévő épületek felújítása jelenti majd, míg el nem érik a kiszolgálóegységek kapacitását. Ezt a régi kezelőközpont helyreállítása követi, végül hozzálátnak leromlott állagú villák rehabilitálásához. A befektetők előzetes számításai szerint a teljes fejlesztési program 5–10 év alatt valósítható meg.
A Borszék Villa kialakításának ötlete egyébként már 2004-ben felmerült, a magyarországi tőkéjű vállalat képviselői akkor úgy látták, az építkezési munkálatokat 2005 márciusában elkezdik, s egy év múlva, 2006 márciusában át is adják a négycsillagos szállót. Végül az alapkövet 2005 augusztusában tették le.
A beruházás a Muntero Invest Kft. és a helyi önkormányzat közös projektje, az önkormányzat telekkel járul hozzá, míg a magyarországi befektetői csoport a képviselői révén biztosítja a beruházás folyamatos finanszírozását. A társasági megállapodást ennek megfelelően a tervezett teljes befektetett érték arányában állapítják majd meg. A közös társaság üzemelteti majd a gyógyszállodát is, és így a nyereségből nemcsak a befektetői csoport, hanem az önkormányzat is részesül. „Mindez gyorsabbá és zökkenőmentesebbé teszi a projekt megvalósítását, kiszélesíti a pályázati lehetőségeket, és a szorosabb együttműködés intenzívebb városfejlesztést tesz lehetővé” – vallják a beruházók.
Mint ismeretes, korábban szintén magyarországi beruházásból újítottak fel három szállodát Erdély másik nevezetes üdülővárosában, Szovátán. A sós vizű Medve-tó partján fekvő városban a magyarországi Danubius Hotels renoválta és működteti a háromcsillagos Danubius Health Spa Resort Sovatát, valamint a kétcsillagos Hotel Făgetet és Hotel Brădeţet.
Összesen 3,5 millió euróból öt zöldövezetet újítanak fel vagy alakítanak ki az Arad megyei Pécskán. A magyar határ közelében fekvő település önkormányzata a lakosság komfortérzetét szeretné növelni, egyúttal egészséges életkörülményeket teremteni.
A brassói helyi közlekedési vállalat (RATBV) összesen 39 sofőrjét vették őrizetbe 24 órára egy üzemanyaglopási ügyben, amelyben szerdán 46 házkutatást tartottak.
Öt napon át száz Szilágy megyei rendőr elsősorban a gyalogosokat ellenőrizte, hogy mennyire tartják be a közlekedésrendészeti szabályokat. Az április 22–27. között falun és városon megtartott megyei szintű razzia a megelőzésre helyezte a hangsúlyt.
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen – tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
A Fehér megyei Tövisen avatták fel kedden Románia legnagyobb napelemparkját. Az összesen 55 millió eurós napelempark-beruházás – ebből 15 millió euró vissza nem térítendő támogatás – az országos helyreállítási terv (PNRR) részét képezi.
A május elsejei hosszú hétvégén általában jó idő lesz, a sokéves átlagnál helyenként jóval magasabb hőmérsékletekkel, de a hegyekben és dombvidéken elszórtan átmeneti légköri instabilitás is előfordulhat.
Egy második világháborús repülőbombát találtak szerdán reggel az aradi Neuman Ferenc Aréna közelében, egy építkezésen.
Lelkiismeret szerinti voksolást javasol szimpatizánsainak a román elnökválasztás május 4-én, vasárnap tartandó első fordulóján az egyik kisebbik erdélyi magyar párt, a Magyar Polgári Erő (MPE).
A palántanevelés idénye van, amikor a gazdák igyekeznek megbízható emberektől vásárolni kiültetésre kerülő zöldségpalántákat. A Szilágy megyei Rátonban az Illés család palántakínálatát a megye több piacán is jól ismerik, sok visszajáró vásárlójuk van.
Szerdától folytatódhat az oktatás a nagyszebeni Samuel von Brukenthal Főgimnáziumban – közölte kedd este a Szeben megyei egészségügyi igazgatóság (DSP) döntését az intézmény sajtószóvivője.