Fotó: Facebook/Primăria Arad
Hétfőtől 23 órakor lekapcsolják Aradon a műemlék épületek és a belváros díszkivilágítását, így próbálnak meg spórolni a villanyárammal, és egyúttal csökkentik a számlák értékét.
2022. szeptember 30., 13:022022. szeptember 30., 13:02
A városháza pénteki tájékoztatása szerint kizárólag a hidak maradnak kivilágítva október 3-ától a késő esti és éjszakai órákban.
„Az ország és Európa más városainak a példájára úgy döntöttünk, lekapcsoljuk a város díszkivilágítását, így csökkentve az ezzel járó kiadásokat. Igaz, hogy a díszkivilágítástól sötétedés után még szebbek a belvárosi épületek, de oda kell figyelnünk arra, hogyan költjük el a rendelkezésünkre álló pénzösszegeket” – fogalmazott Arad polgármestere.
Nem csak a háztartási fogyasztókat és a cégek vezetőit foglalkoztatja mostanság, hogy az energiaárrobbanást követően miként csökkentsék a fogyasztásukat, ezáltal a várható számlák összegét, az önkormányzatok is stratégiával készülnek.
A Maros parti város elöljárója – mint ismeretes – nem csak a díszkivilágítás lekapcsolásával akar spórolni, a hét folyamán bejelentette, hiába fogadta el a parlament a vonatkozó törvénytervezet, nem fogja megemelni saját maga és alpolgármesterei fizetését, mert „ez egy olyan időszak, amikor óvatosabban kell bánni a közpénzekkel”.
Nem fogja megemelni saját maga és alpolgármesterei fizetését, mert „ez egy olyan időszak, amikor óvatosabban kell bánni a közpénzekkel” – jelentette be szerdán Arad polgármestere.
Életét vesztette egy tinédzser húsvéthétfőn rollerezés közben Argeș megyében. Ezzel egy időben egy motorkerékpáros súlyos állapotban kórházba került Fehér megyében, miután villámcsapás érte.
Erdélyben kihelyezik a fekete lobogót a katolikus templomokra, Ferenc pápa temetése napjáig pedig mindennap délben és este 7 órakor meghúzzák a harangokat a Szentatya lelki üdvéért.
„Krisztus mai követőiként nekünk is tanúkká kell válnunk: szavainkkal és egész életünkkel kell hirdetnünk, hogy Krisztus él, és az Ő szeretete mindannyiunkat átformálhat” – üzeni a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye pásztorlevele.
„Adjunk hálát az irgalmas Istennek mindazért, amit Ferenc pápa által feltárt nekünk küldetésünkről és örök célunkról” – írja a katolikus egyházfő húsvéthétfőn bekövetkezett halálára Böcskei László nagyváradi római katolikus megyés püsp
A csíkszeredai polgármesteri hivatal kezdeményezi, hogy a pápai útként ismert utat, amelyen Ferenc pápa 2019-ben végig haladt a Hármashalom-oltárhoz, a hétfő reggel elhunyt Szentatyáról nevezzék el.
A meteorológusok szerint az ilyenkor megszokottnál jóval melegebb időjárás várható húsvét hétfőjén az ország legtöbb vidékén.
Az orosz–ukrán háború, a kényszerbesorozás elől menekülő ukrán állampolgárt mentettek meg a Máramaros megyei hegyimentők. A 40 éves ukrán férfi élete kockáztatásával, a Máramarosi-havasokon át menekült a kényszerbesorozás elől.
Láncbaleset történt húsvétvasárnap délután Nagyszebenben, a tömegkarambolban egy várandós nő is érintett volt.
Húsvétvasárnap reggel hagyományosan megáldották az ételkosarakat Kolozsváron a Szent Mihály templom előtti téren.
Eloltották a tűzoltók a Maroshévíz határában égő tarlótüzet – tájékoztatott szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!