Fotó: Erdély Bálint Előd
Az őrizetbe vett tizenkét személy közül hétnek az előzetes letartóztatását rendelte el péntek este a Brassó megyei törvényszék abban az ügyben, amelyben közbeszerzési szerződések szabálytalan odaítélésével gyanúsítanak Brassó és Hargita megyei kórházakat.
2020. december 05., 10:442020. december 05., 10:44
2020. december 05., 10:502020. december 05., 10:50
Harmincnapos előzetes letartóztatásba került a brassói járványkórház volt igazgatója, Ramona Delia Ionescu, az egészségügyi intézmény igazgatótanácsának volt elnöke, Andrei Kadaş egykori megyei tanácsos, a székelyudvarhelyi városi kórház menedzsere, Lukács Antal, a Brassó megyei rendőr-főkapitányság különleges ügyekkel foglalkozó osztályának vezetője, Emanoil Mirică, Cristian Marius Popa négyfalusi helyi tanácsos, a brassói Chantel Sante cég tulajdonosa, Doru Dumitru Bertea, illetve a székelyudvarhelyi kórház egyik, közbeszerzésekkel foglalkozó alkalmazottja, Bálint Enikő.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) szerint
Bálint Enikőt hivatali visszaéléssel, vesztegetés elfogadásával és nem a nyilvánosságnak szánt információk felhasználásával gyanúsítják.
Andrei Kadaş ellen befolyással való üzérkedés és hivatali visszaélésre való felbujtás, Doru Bertea ellen befolyás vásárlása, hivatali visszaélésben való bűnrészesség és megvesztegetés, a négyfalusi helyi tanácsos ellen pedig befolyással való üzérkedésben való bűnrészesség miatt vizsgálódnak.
Emanoil Mirică rendőr ellen nem a nyilvánosságnak szánt információk felhasználása, az igazságszolgáltatás érdekeinek kompromittálása, vesztegetés elfogadása és befolyással való üzérkedés gyanúja miatt zajlik kivizsgálás.
Összesen 22 házkutatást indított az Országos Korrupcióellenes Ügyészség csütörtökön reggel Brassó, Hargita és Iași megyében gyanús közbeszerzések miatt.
amelyek egy része nem felelt meg a szabványoknak, egy része pedig fölösleges volt. Ugyanakkor a kórházak vezetőségének tagjai és/vagy ezek bizalmasai pénzt kaptak a szerződésekért cserében a közbeszerzéseket elnyert cégtől.
Tizenkét gyanúsítottat vett őrizetbe az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a Brassó és Hargita megyei Covid-kórházakat érintő korrupciós ügyben. Köztük van a székelyudvarhelyi kórház igazgatója és két alkalmazottja is.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – az elmúlt hetek sokszor emlegetett szlogennel, megoldási javaslatokkal mutatta be államelnökjelölti programját Kelemen Hunor.
Székelyföld számos településén gyújtottak őrtüzeket a helyi közösségek vasárnap este annak jeleként, hogy a terület őshonos lakossága igényt tart a területi autonómiára – tájékoztatta az MTI-t telefonon Gazda Zoltán, az SZNT ügyvezető elnöke.
Beiktatták hivatalába Gál Alinát, akinek személyében első alkalommal lett helyi, csángó származású polgármestere a Bákó megyei Gajcsána községnek.
A szilágysági Ákoson avattak emléktáblát Dobai István nemzetközi jogász, 56-os elítélt tiszteletére Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó jelenlétében.
Előkerült egy videófelvétel, amelyet egy sofőr készített, akinek meg kellett állnia azon a Szeben megyei területen, ahol a rendőrök egy lopott autóval közlekedő svájci sofőrt készültek megállítani a múlt hét végén.
Az időjárás továbbra is szokatlanul meleg az évszakhoz képest a meteorológusok szerint.
Életét vesztette egy szabálytalanul közlekedő fiatal nő Kolozsváron szombat este, miután elütötte egy autó Monostori úton.
Szép időben tarthatták meg a hagyományos csipkebogyó-fesztivált pénteken és szombaton a Kolozs megyei Kalotaszentkirályon.
Oláh Emese személyében marad a magyar alpolgármester Kolozsváron, miután a pénteken megalakult új közgyűlés újabb négy évre bizalmat szavazott az RMDSZ politikusának.
Őzgidát szabadítottak ki egy portáról a Máramaros megyei rendőrök, az orgazda ellen eljárást indítottak.
szóljon hozzá!