Fotó: Veres Nándor
A kolozsvári székhelyű Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) szenátusa a karokra bízza a döntést, hogy jelenléti, online vagy hibrid formában kezdik meg a 2021–2022-es tanévet, azt azonban előírja, hogy a kollégiumi helyeket csak olyan hallgatók foglalhatják el, akik megkapták a koronavírus elleni vakcinát vagy meggyógyultak.
2021. szeptember 15., 09:552021. szeptember 15., 09:55
2021. szeptember 15., 11:352021. szeptember 15., 11:35
A keddi döntés értelmében a fertőzésen átesettek abban az esetben kapnak szállást, ha a diagnózis óta eltelt legalább 15, de nem több mint 180 nap.
Ugyanez a szabály vonatkozik a kollégiumokban dolgozókra is.
Az egyik azokra az egyetemistákra vonatkozik, akiknek olyan egészségügyi problémájuk van, amely miatt nem vehetik fel a vakcinát, őket kérésre el lehet szállásolni.
Ha van szabad hely, kollégiumi szállást kaphatnak azok az Európai Unión kívüli országból érkező külföldi hallgatók is, akik hazájukban nem fértek hozzá az oltáshoz, ám itt is csak azt követően kaphatják meg a vakcinát, ha van tartózkodási engedélyük. Ezt követően viszont kötelesek lesznek beoltatni magukat.
Kedden 2,03 ezrelékre emelkedett Kolozsváron a COVID-19 fertőzöttségi ráta, és ha nem fog 2 ezrelék alá csökkeni, Kolozs megye székhelye sárga jelzésű besorolás alá kerül, ami egy sor korlátozó intézkedés bevezetését jelenti majd a lakosság számára.
Az első szerint minden órát fizikai jelenléttel tartanak meg, betartva az egészségügyi szabályokat, minden hallgatónak biztosítani kell egy négyzetméter területet. A második forgatókönyv hibrid rendszert ír elő, vagyis jelenléti és online oktatást is feltételez a tanulmányi program, az infrastruktúra és a járványhelyzet függvényében.
A harmadik forgatókönyv szerint kizárólag online zajlik az oktatás.
a szakminisztérium által javasolt háromból (klasszikus – hibrid – online), amelyben biztosítani tudja a oktatási folyamat emelt színvonalát, valamint a BBTE közössége és a város egészségének védelmét.
– idézte a BBTE közleménye Daniel David rektort.
A hivatalos tájékoztatás szerint a BBTE vezetőségének jóváhagyását követően, 2021. szeptember 15–17. közötti időszakban minden kar részletesen ismerteti honlapján a kiválasztott forgatókönyvet.
A Krassó-Szörény megyei Berszászka (Berzasca) község önkormányzata segítséget kért a településre egy hete bejáró két farkas eltávolításához, mivel a helybéliek attól tartanak, hogy a vadállatok kárt okozhatnak a gazdaságaikban.
Erdély legnagyobb egyetemi városában diákok ezreiben évente felmerül a kérdés, hogy legszebb éveiket az olcsóbb és közösségi élményt nyújtó bentlakásban töltsék, vagy nyúljanak mélyen a zsebükbe, és válasszák a kényelmesebb albérletet.
A Kovászna megyei rendőrök idén 674 bírságot róttak ki az 112-es egységes segélyhívószám indokolatlan hívása miatt – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
A csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház (SJU) kedden bejelentette, hogy a kardiológiai osztályán Covid-19-járványgóc alakult ki.
Kétórás figyelmeztető sztrájkba léptek kedden 13 órától a Román Rádiótársaság FAIR-MediaSind szakszervezetéhez tartozó alkalmazottai. A tiltakozó akció 15 óráig tartott.
Mint az közismert, Nagyváradon évek óta tart az értékes, jórészt a 19. és a 20. század fordulója környékén épült bérpaloták és egyéb épületek rehabilitációja, most az egyik Adorján-palotára került sor.
Súlyos állapotban került kórházba egy 37 éves férfi, miután két autó is elütötte a 173F jelzésű megyei úton, a Beszterce-Naszód megyei Szászbudak településen.
Műszaki meghibásodás miatt kigyulladt kedd reggel Arad megyében egy autóbusz több mint 40, a kisjenői iskolákba tartó gyermekkel a fedélzetén; senki nem sérült meg.
Egzotikus állatfajokat is tartó szilágysági farmon folytatott ellenőrzést a Szilágy megyei állatvédelmi rendőrség. Az egyenruhások a tartási körülmények mellett az állatok származására is kíváncsiak voltak.
Egy határrendészekből és hegyimentőkből álló csapat hétfőn lehozott a hegyekből négy eltévedt ukrán férfit, akik a Máramarosi-havasokon keresztül szöktek át Ukrajnából Romániába.
szóljon hozzá!