Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Aeroportul Oradea
Craiován ért földet szerda délelőtt a Ryanair 9850-es számú, Milánó–Nagyvárad repülőjárata, miután az időjárási viszonyok miatt nem tudott leszállni a Körös-parti város légikikötőjében. Az utasokat nem repülővel, hanem buszokkal akarják eljuttatni Váradra.
2022. október 26., 12:252022. október 26., 12:25
2022. október 26., 12:382022. október 26., 12:38
A repülőnek 9.15 óra környékén kellett volna leszállnia Váradon. Azonban a sűrű köd miatt a Bihon.ro hírportál információi szerint előbb megtett két kört a város felett, majd a legénység úgy döntött, a dél-romániai Craiován fogják letenni a gépet, és erről értesítették a fedélzeten levő 161 utast, akik azt hitték, hogy ugyanezzel a repülővel vissza is fognak térni a váradi reptérre.
Később azonban megtudták, hogy buszokkal szállítják majd őket oda.
A helyi sajtó szerint az ügy legnagyobb furcsasága, hogy a FlightRadar adatai szerint a Ryanair-gépnek 11.51 óra körül kellett volna Craiováról Nagyváradra érkeznie,
Szintén a döntés ellen szól, hogy nem sokkal azt követően, hogy a Ryanair-gép legénysége a craiovai kitérő mellett döntött, 9.31 órakor a Tarom bukaresti járata leszállt Váradon.
Ugyanakkor a craiovai légikikötőnél számos repülőtér van jóval közelebb Nagyváradhoz. A két város közötti távolság légvonalban 338,4 kilométer.
(Érdekesség, hogy ugyan a bécsi légikikötő légvonalban 434 kilométerre van, autóval pedig 498 kilométer, mivel csaknem végig autópályán lehet utazni, gépkocsival kevesebb, mint 5 és fél óra alatt befutható.)
Egy anyuka ugyanakkor a Bihon.ro-nak arról számolt be, hogy a gépen együtt utazott leukémiás kislányával, akinek egyáltalán nem javallott ekkora utat megtennie busszal. A nő elmondása szerint a rendőrök azzal fenyegették meg, hogy ha nem szállnak ki a gépből, megbírságolják őket.
Azoknak a helyzete sem rózsás eközben, akik bevállalták a buszos utazást, a hírportálnak arról számoltka be, hogy a craiovai reptéren teljes káosz uralkodik, és senki sem nyújt információt a Váradra induló buszokkal kapcsolatban.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!