Parászka Boróka újságíró „kompromat” áldozatának tekinti magát
Fotó: Parászka Boróka/Facebook
Annak ellenére, hogy lapunknak azt állította, nem bántalmazott senkit, Parászka Boróka mégis beismerte: 14 évvel ezelőtt az utcán rátámadt egy nőre Marosvásárhelyen.
2023. december 14., 19:482023. december 14., 19:48
2023. december 14., 21:572023. december 14., 21:57
Az újságíró minderről közösségi oldalán posztolt bejegyzésében számolt be. Mint megírtuk, Parászka Boróka 2009 szeptemberében tettlegesen bántalmazta volt férje akkori élettársát. Tatár Ágota a Krónikának feltárta, hogy az utcai agresszió során Parászka ordított rá, kicsavarta a kezéből a telefonját, amin az élettársát akarta hívni segítségül, és többször megütötte, a fejét beleverte egy betonoszlopba, az arcát véresre karmolta, a fején vérző seb keletkezett.
A sértett fél feljelentést tett a rendőrségen, majd a felek kihallgatása és egy hosszadalmas bírósági eljárást követően Parászka Borókát 300 lejes büntetésre kötelezték a történtek miatt. Tatár Ágota lapunknak elmondta, a bántalmazás nem csak fizikailag hagyott benne mély nyomokat, hanem lelkileg is megviselte, másfél évig pszichoterápiára járt az elszenvedett trauma miatt, kapcsolata akkori élettársával megszakadt.
Miközben éveken keresztül állást foglalt a nők elleni erőszakkal szemben, 2020-ban pedig fizikai agresszióval vádolta meg egyik férfi kollégáját a Marosvásárhelyi Rádiónál, Parászka Boróka tettlegesen bántalmazott egy nőt 14 évvel ezelőtt.
A Krónika az agresszió elkövetőjének álláspontját is kikérte a 14 évvel ezelőtt történtekről. Kérdésünkre, miszerint bántalmazott-e valakit 2009 szeptemberében a nyílt utcán Marosvásárhelyen, Parászka Boróka nemmel válaszolt, és ugyanígy nemmel felelt, amikor azt kérdeztük, pénzbüntetést kapott-e emiatt. Telefonos beszélgetésünk során azonban a Marosvásárhelyi Rádió munkatársa egyszer sem volt hajlandó konkrétan a témáról beszélni, azt állította, hogy „12 éve a személyével foglalkozunk, hamis állításokat, etikátlan cikkeket írunk róla”, továbbá hogy „megszállottan zaklatjuk”. Beszélgetésünk során többször is nyomatékosan felkértük: ha úgy érzi, hogy alulírott „zaklatja, bántalmazza”, tegyen feljelentést a rendőrségen.
(Az ütlegelésről, karmolásról nem tesz említést). Az újságíró azzal magyarázza tettét, hogy volt férje élettársa állítólag megverte a gyerekeit, és ezt kérte számon rajta. „A cselekményt elismerem, az általam okozott sérüléseket sajnálom, de a gyerekeim védelme mellett kitartok. Nem vitattam a kirótt büntetést sem. És azóta is, többször erről az ügyről nyilvánosan beszéltem” – írja Facebook-oldalán Parászka Boróka, hozzátéve: az erőszak minden formáját elítéli, a saját erőszakosságát is.
Parászka Boróka korabeli blogbejegyzése a 2009-ben történt agresszióról
Fotó: Ebattakblog
Emellett azt is állítja, hogy (a Krónika – szerk. megj.) „olyan ügyet vesz elő, amiről már sokszor sokan írtak. Elsőként én magam, nyilvánosan”. Ez is csak annyiban felel meg a valóságnak, hogy – mint arról beszámoltunk – Parászka Boróka a 2009 szeptemberében történt incidens másnapján kitért a történtekre internetes blogján, de konkrétum említése nélkül írt arról, hogy „Tegnap én voltam az elkövető és az áldozat”. Az általa elkövetett bántalmazásról azóta a Krónika cikkezett először. Mindezt Parászka Boróka „kompromatként, hitelrontásként” igyekszik beállítani.
Mint arról beszámoltunk, a marosvásárhelyi ügyészség októberben kibocsátott határozatában nem találta bizonyítottnak Parászka Boróka újságíró vádját, miszerint kollégája, Kiss Dénes bántalmazta a Marosvásárhelyi Rádió stúdiójában 2020 áprilisában. A nyomozó hatóság megállapította, hogy a meggyanúsított személlyel kapcsolatban rendelkezésre álló bizonyítékok nem elegendőek az ártatlanság vélelmének felülbírálatához, vagyis nem lehet kijelenteni, hogy a felrótt cselekményeket Kiss Dénes követte el. Ennek nyomán Kiss Dénes bejelentette, hogy lejáratásért és hitelrontásért rágalmazási pert indít kolléganője ellen.
Az ügyészségi határozat ismeretében Szász Attila, a közszolgálati rádió regionális stúdiója magyar szerkesztőségének vezetője közölte Parászka Borókával, hogy két lehetőség áll előtte: felmond vagy fegyelmi eljárást indít ellene. Szász szerint ugyanis az intézményt károsan érintette ez az ügy. Az újságíró megtagadta, hogy önként távozzon a rádiótól, mire Szász kezdeményezte a fegyelmi eljárást, amelynek idejére felfüggesztették Parászka Boróka műsorainak sugárzását.
Felmondásra kérte Parászka Borókát hétfőn Szász Attila, a Marosvásárhelyi Rádió magyar szerkesztőségének vezetője azután, hogy az ügyészség megállapította: nem bizonyítható az újságíró állítása, miszerint a kollégája, Kiss Dénes bántalmazta.
Nem találta bizonyítottnak az ügyészség Parászka Boróka újságíró vádját, miszerint kollégája, Kiss Dénes bántalmazta a Marosvásárhelyi Rádió stúdiójában.
A magyarországi Piramis zenekar által „ihletett” kolozsvári magyar „csövesek” viselkedését, öltözékét, szokásait, lázadását is figyelemmel követte a kommunizmus idején a romániai titkosszolgálat, a Securitate.
Az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU) kampánya keretében 10 ezer füst- és szénmonoxid-érzékelőt osztanak szét ingyen az ország majdnem kéttucat megyéjében, alacsony jövedelmű családok keretében.
Bepanaszolta a prefektusnál és a fogyasztóvédelmi felügyelőségnél az áramszolgáltatót Antal Péter pécskai polgármester, mert elfogadhatatlannak tartja, hogy a hétfő esti vihar okozta meghibásodások egy részét csak szerda reggelre javították meg.
Nincs többé hosszas várakozás, araszolgatás a Bukarest vagy Székelyföld és Kolozsvár között közlekedő sofőrök körében egyik legutáltabbá vált erdélyi városban, Tordán: csütörtökön délután megnyílt a DEx4-es számú gyorsforgalmi út.
Rablás vádjával vettek őrizetbe egy 15 éves nagyváradi fiút, aki egy nagyváradi belvárosi üzlet polcairól csokoládét lopott: menekülés közben dulakodott a biztonsági őrrel, aki sérüléseket szenvedett.
A legnagyobb határon túli magyar írószervezet, az Erdélyi Magyar Írók Ligája új kolozsvári székházból folytatja az erdélyi és magyar irodalom terjesztését és népszerűsítését.
Az utak mentén élelemért kolduló medvék etetéséért kiszabható bírságok szigorítását ígérte szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter, miután részt vett a Transzfogarasi út környékén élő medvék kezeléséről szóló tanácskozáson.
Átadta szerdán a Kovászna megyei Kökösbácsteleken az újabb, adománygyűjtő akcióból származó 16 millió forintos (mintegy 200 ezer lej) támogatását a háromszéki árvízkárosultaknak a Katolikus Karitász.
„Ránk számíthatsz!” az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – jelentette be Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke.
Két szászrégeni banda tagjai verekedtek össze szombaton a szászrégeni strandon. Az eseményről nem számolt be a Maros megyei rendőr-főkapitányság, ám miután egy helyi román lap részletesen írt a történtekről, kedden több személyt őrizetbe vettek.
5 hozzászólás