Parászka Boróka újságíró „kompromat” áldozatának tekinti magát
Fotó: Parászka Boróka/Facebook
Annak ellenére, hogy lapunknak azt állította, nem bántalmazott senkit, Parászka Boróka mégis beismerte: 14 évvel ezelőtt az utcán rátámadt egy nőre Marosvásárhelyen.
2023. december 14., 19:482023. december 14., 19:48
2023. december 14., 21:572023. december 14., 21:57
Az újságíró minderről közösségi oldalán posztolt bejegyzésében számolt be. Mint megírtuk, Parászka Boróka 2009 szeptemberében tettlegesen bántalmazta volt férje akkori élettársát. Tatár Ágota a Krónikának feltárta, hogy az utcai agresszió során Parászka ordított rá, kicsavarta a kezéből a telefonját, amin az élettársát akarta hívni segítségül, és többször megütötte, a fejét beleverte egy betonoszlopba, az arcát véresre karmolta, a fején vérző seb keletkezett.
A sértett fél feljelentést tett a rendőrségen, majd a felek kihallgatása és egy hosszadalmas bírósági eljárást követően Parászka Borókát 300 lejes büntetésre kötelezték a történtek miatt. Tatár Ágota lapunknak elmondta, a bántalmazás nem csak fizikailag hagyott benne mély nyomokat, hanem lelkileg is megviselte, másfél évig pszichoterápiára járt az elszenvedett trauma miatt, kapcsolata akkori élettársával megszakadt.
Miközben éveken keresztül állást foglalt a nők elleni erőszakkal szemben, 2020-ban pedig fizikai agresszióval vádolta meg egyik férfi kollégáját a Marosvásárhelyi Rádiónál, Parászka Boróka tettlegesen bántalmazott egy nőt 14 évvel ezelőtt.
A Krónika az agresszió elkövetőjének álláspontját is kikérte a 14 évvel ezelőtt történtekről. Kérdésünkre, miszerint bántalmazott-e valakit 2009 szeptemberében a nyílt utcán Marosvásárhelyen, Parászka Boróka nemmel válaszolt, és ugyanígy nemmel felelt, amikor azt kérdeztük, pénzbüntetést kapott-e emiatt. Telefonos beszélgetésünk során azonban a Marosvásárhelyi Rádió munkatársa egyszer sem volt hajlandó konkrétan a témáról beszélni, azt állította, hogy „12 éve a személyével foglalkozunk, hamis állításokat, etikátlan cikkeket írunk róla”, továbbá hogy „megszállottan zaklatjuk”. Beszélgetésünk során többször is nyomatékosan felkértük: ha úgy érzi, hogy alulírott „zaklatja, bántalmazza”, tegyen feljelentést a rendőrségen.
(Az ütlegelésről, karmolásról nem tesz említést). Az újságíró azzal magyarázza tettét, hogy volt férje élettársa állítólag megverte a gyerekeit, és ezt kérte számon rajta. „A cselekményt elismerem, az általam okozott sérüléseket sajnálom, de a gyerekeim védelme mellett kitartok. Nem vitattam a kirótt büntetést sem. És azóta is, többször erről az ügyről nyilvánosan beszéltem” – írja Facebook-oldalán Parászka Boróka, hozzátéve: az erőszak minden formáját elítéli, a saját erőszakosságát is.
Parászka Boróka korabeli blogbejegyzése a 2009-ben történt agresszióról
Fotó: Ebattakblog
Emellett azt is állítja, hogy (a Krónika – szerk. megj.) „olyan ügyet vesz elő, amiről már sokszor sokan írtak. Elsőként én magam, nyilvánosan”. Ez is csak annyiban felel meg a valóságnak, hogy – mint arról beszámoltunk – Parászka Boróka a 2009 szeptemberében történt incidens másnapján kitért a történtekre internetes blogján, de konkrétum említése nélkül írt arról, hogy „Tegnap én voltam az elkövető és az áldozat”. Az általa elkövetett bántalmazásról azóta a Krónika cikkezett először. Mindezt Parászka Boróka „kompromatként, hitelrontásként” igyekszik beállítani.
Mint arról beszámoltunk, a marosvásárhelyi ügyészség októberben kibocsátott határozatában nem találta bizonyítottnak Parászka Boróka újságíró vádját, miszerint kollégája, Kiss Dénes bántalmazta a Marosvásárhelyi Rádió stúdiójában 2020 áprilisában. A nyomozó hatóság megállapította, hogy a meggyanúsított személlyel kapcsolatban rendelkezésre álló bizonyítékok nem elegendőek az ártatlanság vélelmének felülbírálatához, vagyis nem lehet kijelenteni, hogy a felrótt cselekményeket Kiss Dénes követte el. Ennek nyomán Kiss Dénes bejelentette, hogy lejáratásért és hitelrontásért rágalmazási pert indít kolléganője ellen.
Az ügyészségi határozat ismeretében Szász Attila, a közszolgálati rádió regionális stúdiója magyar szerkesztőségének vezetője közölte Parászka Borókával, hogy két lehetőség áll előtte: felmond vagy fegyelmi eljárást indít ellene. Szász szerint ugyanis az intézményt károsan érintette ez az ügy. Az újságíró megtagadta, hogy önként távozzon a rádiótól, mire Szász kezdeményezte a fegyelmi eljárást, amelynek idejére felfüggesztették Parászka Boróka műsorainak sugárzását.
Felmondásra kérte Parászka Borókát hétfőn Szász Attila, a Marosvásárhelyi Rádió magyar szerkesztőségének vezetője azután, hogy az ügyészség megállapította: nem bizonyítható az újságíró állítása, miszerint a kollégája, Kiss Dénes bántalmazta.
Nem találta bizonyítottnak az ügyészség Parászka Boróka újságíró vádját, miszerint kollégája, Kiss Dénes bántalmazta a Marosvásárhelyi Rádió stúdiójában.
Több erdélyi síközpontban már beindították a hóágyúkat, miután megérkeztek a síszezonkezdethez nélkülözhetetlen mínusz fokok, így a működtetők és a sízés szerelmeseinek reményei szerint hamarosan megnyitnak a legnépszerűbb pályák.
Hatalmas érdeklődés övezte a hétvégi 24 órás jótékonysági futást Nagyváradon, amely a „Védett szívek, biztos jövő” szlogennel meghirdetett projekt része. A cél, hogy minél több helyi iskolát el tudjanak látni életmentő automata defibrillátorokkal.
Arad megyében az öt polgármesteri tisztség mellett egyelőre három alpolgármesteri tisztséget szerzett a magyar érdekvédelmi szervezet, az aradi sorsa a következő választási eredményektől függ.
Szeles idő várható szerdán szinte a fél országban; ugyanakkor szerdától szombatig sokfelé előfordulhat csapadék, a hegyekben havazásra lehet számítani – tájékoztatott kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Iskolabusz és személygépkocsi ütközött össze kedd reggel Krassó-Szörény megyében, az 582-es megyei út Székul és Kuptorja települések közötti szakaszán, egy gyermek és egy nő megsérült.
Tizenhat autó érintett abban a tömegbalesetben, amely kedd reggel történt Gyulafehérvár egyik utcáján.
Százezer lejre bírságoltak a közlekedésrendészet munkatársai az elmúlt hétvégén Szilágy megye településein. Az ellenőrzések során a gépkocsivezetők mellett sok gyalogos és rollerrel helytelenül közlekedő is büntetést kaptak a Szilágyságban.
Nagy érdeklődés övezte a Jövőnk a Szórványban Egyesület által második alkalommal megrendezett, anyanyelvű tájékoztatóval kiegészített egészségügyi programot, amelyet a hétvégén tartottak Bethlenszentmiklóson.
Hétfőn több mint 900 személyt – tanulókat, tanárokat, adminisztratív és kisegítő személyzetet – evakuáltak három nagybányai oktatási intézményből, miután erős gázszagot észleltek az épületekben.
A helyi fiatalság életét szeretné fejleszteni és felpezsdíteni különböző programok révén az a csapat, amely a hétvégén elnyerte Kalotaszentkirály-Zentelke számára az Európai Ifjúsági Falu 2025 címet.
5 hozzászólás