Fotó: ISU
Belső vizsgálatot indít az energetikai minisztérium a két személy halálát okozó lupényi bányaomlás ügyében, a szaktárca a baleset körülményeit kívánja feltárni az ügyészségi nyomozástól függetlenül – jelentette be Toma Petcu.
2017. október 09., 17:532017. október 09., 17:53
2017. október 09., 19:102017. október 09., 19:10
Az energiaügyi miniszter azt is elmondta: a föld alatt tartózkodó vájárok szerint a baleset egyik oka a bánya tartóoszlopainak összeomlása. A tárcavezető a bányából épségben kijutott nyolc vájárral és a mentésben részt vett szakemberekkel is egyeztetett.
Petcu úgy fogalmazott:
az állami vállalat által meghirdetett közbeszerzésekre pedig jellemzően senki nem jelentkezett.
A tárcavezető ugyanakkor arról értesült, hogy mostanában hatékonyabb a beszerzés, a vállalat pénzügyi szempontból jobban áll, mint tavaly ilyenkor. A miniszter ígéretet tett arra, hogy legfeljebb két héten belül 200 új tartóoszlopot vásárolnak, erről állítólag már egyezséget is kötöttek egy céggel, amelynek az volt a feltétele, hogy a szükséges összeget a kiszállításkor teljes egészében kifizetik.
Toma Petcu leszögezte: a 200 tartóoszlopra már megvan a pénz, távlatilag pedig szeretnék elérni, hogy a bányavállalat visszanyerje piaci szavahihetőségét. Hozzátette:
Péntek este hunyt el a bukaresti Floreasca kórházban a lupényi baleset egyik áldozata – erről Bogdan Opriţa a rohammentő-szolgálat (SMURD) bukaresti vezetője tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget.
A balesetet szenvedő bányászt egy másik társával rendkívül súlyos állapotban, SMURD-helikopterrel szállították a bukaresti kórházba. Bogdan Opriţa szerint a vájár súlyos zúzódási sérüléseket szenvedett, és bár az életfunkciókat működtető gépekre kapcsolták, életét nem sikerült megmenteni, ugyanakkor társa is életét veszítette.
A lupényi bánya egyik fejtési tárnája, ahol 11 vájár dolgozott, csütörtökön omlott be. Nyolcan szerencsésen a felszínre tudtak jönni, három bányász az omladék alatt rekedt, egyikük nem élte túl a balesetet.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A digitalizáció nem növeli az autóipari vállalatok nyereségét, de jelentősen javítja az eszközhasználat hatékonyságát – állapítja meg a BBTE és partnerei kutatása, amely a világ legnagyobb autógyártóinak pénzügyi adatait elemezte.
Szomorú vasárnapjuk volt a Marost „dézsmáló” orvhalászoknak: az aradi ügyészség vezetésével a rendőrség lecsapott rájuk. A házkutatások nyomán elkobozták az illegálisan fogott halakat és az orvhalászathoz használt eszközöket.
szóljon hozzá!