Fotó: Jakab Mónika
Több mint 193 ezer romániai tanügyi dolgozó kapta meg eddig a koronavírus elleni oltást – derül ki az oktatási minisztérium csütörtök esti tájékoztatásából.
2021. szeptember 10., 08:012021. szeptember 10., 08:01
2021. szeptember 11., 22:512021. szeptember 11., 22:51
A legutóbbi jelentés óta 8257-tel nőtt a beoltott tanügyi dolgozók száma.
A tanügyben dolgozók körében regisztrált átoltottság amúgy romániai összevetésben magasnak számít, az országos arány alig haladja meg a 30 százalékot.
A szülőknek jogukban áll tudni, hogy a gyerekeik tanárai be vannak-e oltva, de csak az európai uniós általános adatvédelmi rendelet (GDPR) keretei között Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter bejelentése szerint.
Mint ismeretes, Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter minap úgy nyilatkozott,
Magyarázata szerint ez azt jelenti, hogy egy szülő nem tudhatja meg azt, hogy egy adott pedagógus felvette-e a koronavírus elleni vakcinát, vagy sem, maximum annyit kérhet az oktatási intézmény vezetőségétől, közöljék, a tanárok hány százaléka van beoltva, konkrét listát azonban nem kaphat.
Két hónapon át tartó koronavírus elleni oltási kampányt szerveznek a közoktatásban és az egyetemeken, az iskolákban szeptember 13-ától november 15-éig, a felsőfokú tanintézetekben október 1-jétől december 1-jéig tart az akció.
A jelenlegi állás szerint amúgy az ország legnagyobb részén jelenléti oktatással rajtol el szeptember 13-án a 2021–2022-es tanév. Amennyiben viszont egy településen meghaladja a 6 ezreléket a koronavírussal fertőzöttek aránya, úgy bezárják az iskolákat, óvodákat, és az online térbe tevődik át az oktatás.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!