A Vásárhelyi Forgatag szervezői csapata a budapesti Országházban a Magyar Termék Nagydíjjal
Negyvenhat termékcsoportban ötvennégy cég hatvannégy terméke, szolgáltatása – köztük a Vásárhelyi Forgatag – kapta meg az idén a Magyar Termék Nagydíj (MTND) pályázat elismeréseit.
2017. szeptember 05., 17:442017. szeptember 05., 17:44
2017. szeptember 05., 17:482017. szeptember 05., 17:48
A díjakat, különdíjakat kedden adták át a budapesti Országházban, a Magyar Gazdaság Ünnepén. Jakab István, az Országgyűlés alelnöke a rendezvényen kiemelte, a húsz évvel ezelőtt civil kezdeményezésre indított Magyar Termék Nagydíj pályázat az ország rangos minősítő rendszerévé vált, amely segíti nemzetközi szinten is a versenyképes magyar termékek, szolgáltatások előállítását.
Kiss Károlyné, a Magyar Termék Nagydíj pályázati iroda ügyvezető igazgatója a kiírók nevében hangsúlyozta, idén az energiahatékonyság, a környezetbarát, a fogyasztók életminőségét javító, integrált megoldások kiemelt hangsúlyt kaptak. A 2017-ben kitüntetettek 61 százaléka először pályázott, az új pályázók között megjelentek a szellemi szabad foglalkozású művészek, szolgáltatók, a díjazottak 9,3 százaléka határon túlról érkezett.
Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy a kormány nemzetpolitikája a szülőföldön boldogulás felé fordult. Példaként említette, hogy egyebek közt szakképző intézmények fejlesztésével, a külhoni vállalkozások támogatásával biztosítják a fiatalok helyben maradását.
Az elismerést a Portik Vilmos, a rendezvény egyik főszervezője által vezetett szervezői csapat vette át Budapesten. Portik szerint a díj öt év munkájának az értékelése, elismerése.
„Mindenkinek köszönjük, hogy ez idő alatt mellettünk, velünk együtt dolgozott azon, hogy minden évben együtt ünnepelhessük magyarságunkat. Ezt a díjat a marosvásárhelyieknek ajánljuk, magyaroknak és románoknak egyaránt, hiszen úgy gondoljuk, hogy ez az elismerés nem csak a Vásárhelyi Forgatagnak szól. Ugyanakkor kifejezetten nagy örömünkre szolgál, hogy velünk együtt több magyar marosvásárhelyi vállalkozás is részesült ilyen díjban, mint például a Petry, az Ortoprofil vagy a Terézia, és így minden a határon túlra megítélt nagydíj Marosvásárhelyre érkezett” – idézte a szervezők közleménye Portik Vilmost. A főszervező hozzátette, a díj arra sarkallja a csapatot, hogy a következő években is színvonalas, minőségi programokat, közösségépítő rendezvényt nyújtsanak a forgatagozóknak.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – az elmúlt hetek sokszor emlegetett szlogennel, megoldási javaslatokkal mutatta be államelnökjelölti programját Kelemen Hunor.
Székelyföld számos településén gyújtottak őrtüzeket a helyi közösségek vasárnap este annak jeleként, hogy a terület őshonos lakossága igényt tart a területi autonómiára – tájékoztatta az MTI-t telefonon Gazda Zoltán, az SZNT ügyvezető elnöke.
Beiktatták hivatalába Gál Alinát, akinek személyében első alkalommal lett helyi, csángó származású polgármestere a Bákó megyei Gajcsána községnek.
A szilágysági Ákoson avattak emléktáblát Dobai István nemzetközi jogász, 56-os elítélt tiszteletére Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó jelenlétében.
Előkerült egy videófelvétel, amelyet egy sofőr készített, akinek meg kellett állnia azon a Szeben megyei területen, ahol a rendőrök egy lopott autóval közlekedő svájci sofőrt készültek megállítani a múlt hét végén.
Az időjárás továbbra is szokatlanul meleg az évszakhoz képest a meteorológusok szerint.
Életét vesztette egy szabálytalanul közlekedő fiatal nő Kolozsváron szombat este, miután elütötte egy autó Monostori úton.
Szép időben tarthatták meg a hagyományos csipkebogyó-fesztivált pénteken és szombaton a Kolozs megyei Kalotaszentkirályon.
Oláh Emese személyében marad a magyar alpolgármester Kolozsváron, miután a pénteken megalakult új közgyűlés újabb négy évre bizalmat szavazott az RMDSZ politikusának.
Őzgidát szabadítottak ki egy portáról a Máramaros megyei rendőrök, az orgazda ellen eljárást indítottak.
szóljon hozzá!