Fotó: Kocsis B. János
Szívesebben támogatja a Kovászna megyei önkormányzat keresztelőmedence faragását, mint ravatalozó építését – fogalmazott Tamás Sándor tanácselnök hétfőn, az egyházaknak nyújtott támogatásra vonatkozó szerződések aláírása alkalmából.
2017. június 19., 16:282017. június 19., 16:28
Az előző évekhez képest megháromszorozta idén az egyházaknak járó támogatást a Kovászna megyei önkormányzat, amelynek vezetői tizennégy háromszéki egyházközség képviselőjével hétfőn Sepsiszentgyörgyön aláírták a kiírt pályázat finanszírozási szerződését.
Tamás Sándor megyei tanácselnök hangsúlyozta: egyik legfőbb céljuk, hogy megerősítsék a Székelyföld, ezen belül Háromszék közösségét, a munkában pedig kiemelten támaszkodnak a történelmi egyházakra. Kifejtette:
Tamás Sándor a megháromszorozott finanszírozási keret kapcsán azt is elmondta: az idei év kísérleti jellegű, így ha a munkálatok és az elszámolások terén minden rendben zajlik, folytatják a nagyarányú támogatást.
„Azt szeretném, ha a jövőnek építenénk – szívesebben támogatjuk a keresztelőmedence faragását, mint ravatalozó építését” – fogalmazott Kovászna megye elöljárója. Arra kérte az egyházak képviselőit, körültekintően járjanak el a műemlék épületek korszerűsítése során, mert a megyei műemlékvédő hivatal már jelezte, hogy figyelemmel kíséri a beavatkozásokat.
a kedvezményezettek működési költségekre és beruházásokra pályázhattak. A kiírásra 177 projektet nyújtottak be, ebből 145 támogatást hagytak jóvá, hétfőn pedig a 14 legnagyobb értékű, egyenként 30 ezer lej fölötti finanszírozási szerződést írták alá.
Fotó: Kocsis B. János
A megállapodást a Gyöngyvirág utcai református gyülekezet lelkészi hivatalában írták alá, ez a gyülekezet kapta a legnagyobb, 700 ezer lejes támogatást, amelyet hat éve épülő templomuk befejezésére költenek.
Bancea Gábor, a házigazda lelkész hangsúlyozta: azért fontos a támogatás, mert a jövendőnek, „a gyerekeinknek, unokáinknak” építenek. A találkozón egyébként az ortodox egyház képviselői szorgalmazták, hogy az illetékesek rendszeresen találkozzanak, közösen találjanak válaszokat a „mindennapi kihívásokra”.
Szerszámokkal és különböző barkácsfelszerelésekkel együtt ellopott körözött mikrobuszt tartóztattak fel a rendőrök péntek délelőtt a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Déva és Nagylak közötti szakaszán.
Kemény büntetést fizet az, aki hivatalos iratok nélkül vadonból befogott állatot tart a portáján. Egy őzet tartó csíkszentsimoni lakost ezer lejre bírságolt meg az állatvédelmi rendőrség.
Romániában egyre több rotavírus-fertőzéses esetet regisztrálnak. Az orvosok arra figyelmeztetnek, hogy a betegség leginkább az 5 év alatti gyermekeket érinti.
Az iskolaelkerülés, az antiszociális magatartások és a tiltott szerek fogyasztásának megelőzésére rendezett razziát a Szilágy Megyei Rendőr-főkapitányság, közösen a Szilágy megyei csendőrség tagjaival.
Felszámolná az „informális politikai alkuk” erdélyi magyar világát, felszabadítaná az erdélyi magyarok politikai képzelőerejét az Egyenlőbb Erdélyért Mozgalom, amely alternatív érdekérvényesítési csatornákon keresztül szeretne cselekvően fellépni.
A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából idén is megrendezi a Duna Napokat az Europa Nostra-díjas magyarlakta faluban a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.
Emléktáblaavatással és az életművéről szóló kiállítással emlékeztek Apáczai Csere Jánosra csütörtökön Kolozsváron, az erdélyi magyar pedagógus, filozófus és teológus születésének 400. évfordulója alkalmából.
A vadászat biztonságosabbá és átláthatóbbá tételét célzó törvénymódosítást kezdeményezett Dragoș Ciobotaru, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Vrancea megyei képviselője.
Állatkínzás miatt indult eljárás egy vaskohsziklási férfi ellen, aki a szomszéd kutyáját megverte. Az elkövetőt szerdán őrizetbe vették.
Hivatalos a Bihar megyei Nagyszalonta címere és a Maros megyei Sóvárad zászlaja – jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési miniszter a kormány csütörtöki ülése után.
szóljon hozzá!