Nemsokára lezárul a kisajátítási folyamat a Románia legnagyobb városi biodiverzitásparkjaként elképzelt kolozsvári Keleti park területén, így új szakaszba léphet a nagyszabású projekt.
Az aradi önkormányzat felhívással fordul a lakókhoz, hogy fogadjanak örökbe egy-egy zöldövezetet. A városszépítési céllal közzétett felkérésre jelentkezőknek vállalniuk kell, hogy legalább két gondozzák az „adoptált” zöldövezetet.
Európai előírásoknak megfelelően növelni akarja az egy főre eső zöldövezetek négyzetméterszámát az aradi önkormányzat, ezért a villamossínek között és a sínpárok mentén gyepszőnyeget telepíttetett.
Próbaképpen zöldövezetet alakított ki a polgármesteri hivatal néhány buszmegálló tetején Aradon, és ha a terv beválik, a Maros-parti megyeszékhely valamennyi tömegközlekedési várakozóhelyét „kizöldítik”.
A kormány 10 millió eurót biztosít a kolozsvári Keleti park építésének elkezdésére, a kincses város ugyanennyivel száll be, hogy 10 hektáros területen végre nekifogjanak a Románia legmodernebb, biodiverzitást megőrző városi zöldövezete megvalósításának.
Új metszési technikát alkalmaznak hétfőn a nagyszebeni Oțelarilor utcában, ahol nyírás után kocka alakú koronájuk lesz a fáknak.
Gyalu és Dés között húzódó Szamos-parti „zöld folyosó” kialakítását kezdeményezi Kolozsvár polgármesteri hivatala. Első lépésként a Gyalu és Apahida közötti partszakaszt alakítanák át kerékpárutak és sétányok befogadására.
Évek óta vita tárgya, hogy a községi, megyei és az országutak melleti zöldövezet miért gondozatlan Romániában. A Krónika által megkérdezett önkormányzati vezetők egymás felelősségét firtatják, és akad, aki a törvényi szabályozásban látja a megoldást.