Úgy tűnik, komolyan fontolgatja a román állami tulajdonban levő Romgaz a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát megvásárlását: szakértők bevonásával kívánják felmérni a kiszemelt célpont helyzetét.
Az állami tulajdonú Romgaz bejelentette, hogy érdeklődik az Azomureș vegyipari kombinát megvásárlása iránt, amely földgáz feldolgozásával állít elő vegyi műtrágyát, és ezzel Románia legnagyobb gázfogyasztójaként tartják számon.
Románia legnagyobb gáztermelője, a Romgaz, a villamosenergia- és gázszolgáltatás területén tervezi bővíteni üzleti tevékenységét: a vállalat egy már beágyazódott vállalat felvásárlását fontolgatja – értesült piaci forrásoktól a Hotnews.ro hírportál.
Az olasz Saipem kapott mintegy 1,6 milliárd euró értékű megbízást arra, hogy megtervezze, kiépítse és beüzemelje a Fekete-tenger Romániához tartozó térségében található Neptun Deep földgázmező kitermeléséhez szükséges offshore (tengeri) infrastruktúrát.
A Beszterce-Naszód megyei környezetvédelmi ügynökség kérésére a táblabíróság felfüggesztette Kékes falu határában a földgázkitermelést. A Romgaz azzal vádolja a környezetvédelmet, hogy adminisztratív akadályokat gördít a hazai földgázkitermelés elé.
Jelentős, több mint 40 milliárd eurós hatása lesz a Fekete-tenger Romániához tartozó kontinentális talapzatán található Neptun Deep földgázmező kitermelésének az ország gazdaságára – derült ki egy szakértői elemzésből.
Négymilliárd eurót pumpál az OMV és a Romgaz a Románia kontinentális talapzatán található lelőhely kiaknázásába, 2027-től kezdik a 100 milliárd köbméter földgáz felszínre hozatalát.
Újabb jelentős előrelépés történt a Neptun Deep földgázmezőn történő kitermelés megkezdése felé: a Transgaz, az OMV Petrom és a Romgaz csütörtökön megállapodást írt alá a Tuzla–Podișor-gázvezeték fejlesztéséről.
Egyre biztosabb, hogy valóban elkezdődhet a földgáz kitermelése a Fekete-tenger romániai kontinentális talapzatán található Neptun Deep gázmezőn, miután az OMV Petrom és a Romgaz is határozott kapacitáslekötési szándéknyilatkozatot nyújtott be.