Bővítené tevékenységei körét a Romgaz
Fotó: Facebook/Romgaz
Románia legnagyobb gáztermelője, a Romgaz, a villamosenergia- és gázszolgáltatás területén tervezi bővíteni üzleti tevékenységét: a vállalat egy már beágyazódott vállalat felvásárlását fontolgatja, és szemet vetett az E.On Energie-re – értesült piaci forrásoktól a Hotnews.ro hírportál.
2024. március 22., 14:322024. március 22., 14:32
A Romgaz piackutatást végez a gáz- és villamosenergia-szolgáltatás területén aktívák vásárlása végett – erősítette meg a portál megkeresésére Răzvan Popescu, az állami tulajdonban levő vállalat vezérigazgatója. Azt is elmondta, hogy due-diligence, vagyis átvilágítási elemzéseket végeznek – ez magában foglalja a felvásárlásra kiszemelt vállalatok pénzügyi helyzetének, tevékenységének és kockázatainak részletes elemzését.
Az azonban biztosnak tűnik, hogy a Romgaz nagyobb részesedést akar szerezni az energiaszolgáltatás területen, jelentősen növelni akarja ügyfélportfólióját, és jelenleg vizsgálja, hogyan lehet ezt a célt elérni.
Hiszen a Romgaz április 11-ei közgyűlésének napirendjén szerepel egy olyan napirendi pont, hogy „részvények/eszközök/ üzletrészének megszerzéséhez szükséges tanácsadás, segítségnyújtás és/vagy külső jogi képviselet jogi szolgáltatásainak megvásárlásának jóváhagyása egy villamosenergia- és földgázszolgáltatás területén működő társaságtól történő üzletátruházás esetén”.
A tájékoztató szerint a jogi segítségnyújtás „a villamosenergia- és gázszolgáltatás területén működő vállalkozás jogi due-diligence átvilágítását” is tartalmazza, továbbá segítséget nyújt a kiválasztott vállalkozásról szóló végleges döntés meghozatalában, valamint az ügylet tárgyalásában, nyélbe ütésében, működőképessé válásában.
A német E.On csoporthoz tartozó E.ON Energie Románia az egyik legnagyobb gáz- és áramszolgáltató Romániában, mintegy 3,4 millió ügyféllel és több mint 10 százalékos piaci részesedéssel.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
szóljon hozzá!