Egy erdei kamera rögzítette a nappal ritkán látható hiúzok szép példányát Suceava megyében. Az európai hiúzállomány legtöbb példánya ma Románia területén él.
Mindenki szabadon beléphet a romániai erdőkbe gyalog vagy kerékpáron a bukaresti szenátus által hétfőn, több módosítással megszavazott erdészeti törvénykönyv értelmében.
A mesterséges intelligenciát hívja segítségül a környezetvédelmi minisztérium a SUMAL 2.0 faanyag-nyomkövető rendszerbe feltöltött szállítási engedélyek és a szállítmányról készült fotók ellenőrzéséhez – jelentette be Mircea Fechet tárcavezető.
Jóváhagyta az Európai Bizottság azt az állami támogatási programot, amely alapján a következő öt évben összesen 1 milliárd lejt kapnak a védett erdők tulajdonosai, akik a fakitermelési korlátozások miatt bevételtől esnek el.
Alig alszanak idén téli álmot a medvék, sok nagyvad az erdőkben kószál, és talál is táplálékot. A romániai medvekérdésben pedig továbbra is pedig súlyos gondok vannak és várhatóak – mondta el a Krónikának Benke József erdőmérnök, vadgazdálkodási
A Romsilva állami erdészeti vállalat erdészei tüntetnek a bukaresti kormánypalota előtt nagyvállalatuk átszervezése ellen. Porzsolt Levente miniszteri tanácsos szerint a minisztérium számára minden erdészeti vállalat fontos.
„Romániában az egyik legrövidebb, ha nem a legrövidebb az erdei utak hálózata európai összevetésben” – irányította rá a figyelmet Daniel Nicolăescu, a Romsilva állami erdészet vezérigazgatója.
„Amíg Brüsszel messze van és alkalmatlan bármit végrehajtani, addig a sajtó és a hivatalok számára azt hazudik a román állam, amit szeretne” – jelentette ki a Krónikának a romániai restitúciós folyamat kapcsán báró Bánffy Farkas.
Románia legátfogóbb erdőtelepítési kampánya indult el, és újabb önkormányzatok kapnak támogatást hulladékudvarok építésére.
Rendkívül veszélyes, szöges és drótos csapdák állításával védik az erdőket egyes tulajdonosok, erdészek és vadászok a természetet bolygató, az élővilágot zaklató és mindegyre szaporodó terepmotorozóktól és quadosoktól.
Elfogadta szerdai ülésén a kormány a 2030-ig szóló országos erdőstratégiáról szóló határozatot – jelentette be a kabinet ülése után Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter.
Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter lemondást követeli a Declic civil szervezet, valamint az ellenzéki USR egyik EP-képviselője; a tárcavezetőnek elsősorban a nemzeti parkok veszélyeztetettségét róják fel, de azt is, hogy magyarul beszélt.
Az erdők nem válhatnak botanikus kertté, Európa-szerte biztosítaniuk kell a szükséges erőforrást az ipar és az energia számára – vélekedett Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter.
Az erdőtulajdonosok felelősségét hangsúlyozza többek között Románia frissen elkészült, a 2030-ig tartó időszakra érvényes országos erdőstratégiája.
Összesen 56 000 hektárnyi területet erdősítenek Romániában 2026-ig, jelentette be Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter kedden, miután közvitára bocsátották az erdősítésre és erdőfelújításra vonatkozó útmutatókat.
„Az Európai Bizottságtól is zöld utat kaptak a helyreállítási alapból megvalósuló erdősítési programok. A környezetvédelmi szaktárca két támogatási rendszert dolgozott ki.
Mintegy 19,4 millió facsemetét ültetett el a Romsilva Országos Erdészeti Igazgatóság a tavaszi erdősítési kampányban.
Két évtizeden át 456 eurós értékű, éves támogatásban részesülnek azok a személyek, akik az erdőalapon kívül saját területre ültetnek erdőt – közölte Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter szerdán, a kormány által elfogadott javaslatot.