Az orosz nyersolajra vonatkozó embargó nem érinti Romániát, mivel a hazai olajtársaságok alternatív forrásokat találtak, így már nem szorulnak behozatalra Oroszországból – nyilatkozta hétfői sajtótájékoztatóján Virgil Popescu.
2022. december 05., 17:162022. december 05., 17:16
2022. december 05., 17:442022. december 05., 17:44
Az energiaügyi miniszter elmondta, a romániai olajtársaságok és kőolajfinomítók már az embargó életbe lépésének dátuma, azaz december 5-e előtti héten beszüntették az orosz nyersolaj importját. „Románia múlt héttől kizárólag Oroszországon kívüli nyersolajat használ, tehát Románia független az orosz kőolajtól” – idézi az Agerpres a nyilatkozatot.
Popescu hasznosnak ítélte meg az üzemanyag literenkénti 50 banis ártámogatását, és azt is elmondta, hogy az ország gáztárolóiban több mint 2,8 milliárd köbméter földgáz van.
– jelentette ki.
A miniszter arról is beszélt, hogy Románia továbbra is támogatja az Európai Unióba behozott gáz árának korlátozását, bármilyen országból is származzon; erről december 13-án tárgyal az EU energiaügyi tanácsa. Arról, hogy George Simion közbelépése miatt kénytelen volt elhalasztani a sajtótájékoztatóját, Popescu kijelentette: szerinte a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke ezzel az akciójával is bebizonyította, hogy „az oroszok embere”.
A tengeren szállított orosz olajra vonatkozó, az Európai Unió hatodik szankciós csomagjában rögzített embargó, és az orosz kőolaj hordónkénti 60 dolláros árplafonjáról szóló rendelet hétfőn lépett életbe. Az Európai Unió Tanácsa június 3-án fogadta el a gazdasági társaságokra és egyénekre vonatkozó, valamint a december 5-től érvényes, olajembargót is tartalmazó hatodik szankciós csomagot Oroszországgal szemben.
Az Európai Unió és a G7 csoport megállapodott az orosz kőolaj hordónkénti 60 dolláros árplafonjáról, miután az EU-tagországok a tagállami kormányokat tömörítő Tanácsban jóváhagyták az intézkedés unión belüli végrehajtását – közölte az Európai Bi.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
A romániaiak 71 százaléka szerint rossz irányba tart az ország jelenleg, és a lakosság 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a Flashdata közvélemény-kutatásából.
Dacian Cioloș volt technokrata miniszterelnök neve is felmerült a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) lehetséges vezetőjeként – közölte több román sajtóorgánum saját értesülésre hivatkozva.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 12 megyéjére.
A romániai polgárok többsége mélységesen kiábrándult az állami intézményekből, korruptnak tartja a rendszert, és úgy értékeli, az egyéni tehetség keveset számít a kapcsolatokhoz képest – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Populizmus, ha valaki miniszterként vagy egy állami vállalat igazgatójaként a saját fizetését csökkenti – jelentette ki Florin Manole munkaügyi miniszter.
A költségvetési hiány leszorítását célzó, adóemeléseket is tartalmazó megszorító intézkedések csupán ideiglenesek – ezzel igyekezett a polgárokat megnyugtatni Nicuşor Dan államfő hétfői sajtótájékoztatóján.
Bizalmatlansági szavazással kell szembenéznie a kormánynak hétfőn: Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus délutá 15 órától kezdődő együttes ülésén vitatják meg és bocsátják szavazásra.
Elena-Simina Tănăsescut választotta meg az alkotmánybíróság elnökévé vasárnap a testület plénuma.
szóljon hozzá!