Fotó: Kozán István
A törvény előtt kell felelniük mindazoknak, akik vétkesek Verespatak-ügyben, mert hatalmas összegről van szó – jelentette ki Nicolae Ciucă, a szenátus és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke az Antena 3 szerda esti műsorában.
2024. február 29., 11:012024. február 29., 11:01
A kisebbik kormánypárt vezetője úgy vélekedett, a politikusok feladata biztosítani a rendet és a Verespatak-ügyben vétkes személyek felelősségre vonását, függetlenül attól, hogy az illetők milyen párthoz vagy „más struktúrához” tartoznak.
A román kormány arra készül, hogy elveszíti a washingtoni pert, amelyben a kanadai Gabriel Resources vállalat többmilliárd dolláros kártérítést követel a gigaberuházást nagy nehezen megakadályozó román államtól.
Mint ismeretes, a kormány sajtóirodájának múlt heti bejelentése szerint összesen 6,7 milliárd dollár kártérítést kér a Gabriel Resources Ltd. és a Gabriel Resources (Jersey) vállalat a román államtól a verespataki bányaprojekt meghiúsulása miatt. A kanadai cégek 2015 júliusában kezdeményezték a kártérítési eljárást a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja nemzetközi választottbíróságánál. A bíróság 2023 szeptemberében az eljárást lezártnak nyilvánította. A kormány szerint a választottbíróság még nem közölte az ítéletet a pénzügyminisztériummal, és a „közlés pontos időpontja nem ismert”.
Összesen 6,7 milliárd dollár kártérítést kér a Gabriel Resources Ltd. és a Gabriel Resources (Jersey) vállalat a román államtól a verespataki bányaprojekt meghiúsulása miatt – közölte csütörtökön a kormány sajtóosztálya.
Marcel Boloş pénzügyminiszter egy hétfő esti televíziós interjúban ugyanakkor arról beszélt, hogy „nem anyagi jellegű” döntést is hozhat a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja (ICSID) nemzetközi választottbíróság a verespataki arany kitermelésének ügyében, és kötelezheti Romániát a kitermelés folytatására.
„Nem anyagi jellegű” döntést is hozhat a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja (ICSID) nemzetközi választottbíróság a verespataki arany kitermelésének ügyében.
Crin Antonescu szerdán kijelentette, hogy amennyiben elnök lesz, élni fog a kegyelmi joggal, hogy a kisebb bűncselekményeket elkövetők elhagyhassák a börtönt.
A Románi által végrehajtott humanitárius küldetés keretében a román légierő egy repülőgépe szerda este leszállt az otopeni-i 90-es számú légibázison a Gázai övezetből hozott 18 palesztin pácienssel és ezeknek összesen 29 családtagjával a fedélzetén.
Szükséges a titkosszolgálatok reformja – szögezte le Ilie Bolojan ügyvivő román államfő.
Molnár Zsolt fogja képviselni Romániát az Európai Unió Alapjogi Ügynökségének igazgatótanácsában. Az erről szóló memorandumot szerdai ülésén fogadta el a kormány.
Miközben az Európai Unió lakosságának több mint 83 százaléka 15 percen belül elérhet egy kórházat, Romániában ez koránt sincs így.
Otthagyja a Románok Egyesüléséért Szövetséget (AUR) Claudiu Târziu. A korábbi szenátor, jelenleg európai parlamenti képviselő szerint George Simion pártelnök diktatórikus módszereket használ.
Alkotmányellenes kizárni a bírói és ügyészi karból a volt hírszerzőket – döntött kedden az alkotmánybíróság.
Románia idén nyáron több száz tanárt és kisgyermekgondozót hoz Indonéziából, akik bölcsődékben és óvodákban fognak dolgozni a gyerekekkel – értesült az Adevărul.ro hírportál egy munkaerő-közvetítő ügynökség vezetőjétől.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint rendkívül fura, hogy egy párt megvonja a politikai támogatást a saját jelöltjétől.
Nem akar eleget tenni Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke a pártvezetés szerdán megfogalmazott felszólításának, miszerint alacsony támogatottsága miatt lépjen vissza az elnökválasztási versenyből.
szóljon hozzá!