Pirosban. A 95 százalékban elkészült székesegyházat még nem sikerült bevakolni
Fotó: Observator Tv
Nincs tűzvédelmi engedélye a Nemzet Megváltása székesegyháznak, mert az építkezés még nem zárult le teljesen – közölte szombaton a bukaresti katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU), amely ugyanakkor 10 ezer lejre bírságolta az építővállalatot. Az ortodox katedrális felszentelési ünnepségét vasárnap tartják.
2018. november 24., 20:212018. november 24., 20:21
2018. november 24., 20:342018. november 24., 20:34
Az ISU közleménye emlékeztet, a tűzvédelmi engedélyt minden esetben az építkezés befejezése után, a létesítmény rendeltetésszerű használatba vétele előtt adja ki a katasztrófavédelmi felügyelőség. A bukaresti katedrális építési munkálatai azonban még nem zárultak le teljesen, így az épület nem rendelkezik tűzvédelmi engedéllyel.
A szakhatóság egyúttal arról tájékoztatta a bukaresti érsekséget, hogy rá hárul a teljes felelősség a vasárnapi felszentelési ünnepségen részt vevők biztonságáért. „A kockázati helyzetek elkerülése érdekében a belügyminisztérium számos tűzoltó-, mentős, csendőr- és rendőri egységet vezényel majd ki a helyszínre a vasárnapi felszentelésre” – idézi az Agerpres hírügynökség a katasztrófavédelem közleményét.
A román ortodox egyház (BOR) patriarchátusa hívek tízezreit várja a fővárosból és az egész országból a Nemzet Megváltása-székesegyház vasárnapi felszentelési ünnepségére. A 120 méter magas, 70 méter széles, 120 méter hosszú, 38 ezer négyzetméter alapterületű épületegyüttesből egyelőre maga a katedrális készült el 95 százalékban. Az épület még nincs bevakolva, a belső terek azonban várhatóan nagyjából elkészülnek, legalábbis olyan mértékben, hogy Nagy-Románia centenáriuma alkalmából meg lehessen tartani az oltárszentelést.
A BOR tájékoztatása szerint az eddig elvégzett munkálatok 110 millió euróba kerültek, ennek 25 százaléka származott adományokból, a többit a központi és helyi közigazgatás szervei utalták át az egyháznak. A katedrális és a köréje tervezett épületegyüttes befejezésének további költségigényéről a patriarchátus nem közölt részleteket, arra hivatkozva, hogy még nem készült el minden terv.
A bukaresti védelmi minisztérium (MAPN) törvénytervezetet dolgozott ki, amelynek elfogadása lehetővé tenné, hogy Románia hatékonyabban védekezzen a légterét megsértő drónok ellen, és adott esetben lelője azokat – közölte hétfőn a Digi24.ro hírportál.
A megyei jogú városok az utóbbi két évben összesen 116 oktatással kapcsolatos beruházáshoz kaptak támogatást az oktatási minisztériumtól – jelentette ki hétfőn Ligia Deca.
Földrajzi közelsége miatt Románia Ukrajna újjáépítésének tökéletes logisztikai csomópontja lehetne – jelentette ki Radu Oprea gazdasági miniszter egy hétfői vállalkozói rendezvényen.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
A romániai polgárok többsége Nyugat-barát államfőt szeretne – derül ki egy friss felmérésből.
Ha a románok november 24-én kellő számban járulnak az urnákhoz, Marcel Ciolacut „már az első fordulóban le lehet győzni, nem csak a másodikban”, a különbség 2000-hez képest az, hogy ma már „nem Iliescu nyer” – jelentette ki George Simion.
Az idei év első nyolc hónapjában 1,186 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökjelöltje, Marcel Ciolacu kormányfő szombaton Slobozián kijelentette, hogy azt szeretné, ha a jelenlegi parlament közvetlenül a választások után megvitatná és elfogadná a jövő évi költségvetést.
Épségben sikerült kijutnia egy hídról lezuhant gépkocsiból egy kilenc éves kislánynak Vrancea megyében – számolt be a Hotnews.ro.
Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Piteşti-en kijelentette, hogy a bruttó hazai termék több mint 13 százalékát adó autóipar „a román gazdaság motorja”.
1 hozzászólás