Toader reményét fejezte ki, hogy idővel „a felszínre kerül a valóság az igazságszolgáltatásban”
Fotó: Igazságügy-minisztérium
Tudorel Toader cáfolta pénteken, hogy bármi köze lenne egyes, az igazságszolgáltatás területén elfogadott és bírált törvénymódosításokhoz, és itt az igazságszolgáltatásban történt bűncselekményekkel foglalkozó ügyészség létrehozását, a büntetés-végrehajtási jogorvoslat törvényét és a büntetőtörvénykönyvek módosítását említette.
2019. július 12., 17:552019. július 12., 17:55
Az Agerpres beszámolója szerint Toader azt mondta egy iaşi-i sajtóértekezleten, hogy mindet felvállal, amit miniszterként tett, de „nem vállalja azt, amit mások tettek”.
A miniszter összesen hat esetet hozott fel. Ezek közé tartozik az igazságszolgáltatásban történt bűncselekményekkel foglalkozó ügyészség létrehozása, amelyet a parlament különleges bizottsága kezdeményezett és a parlament fogadott el.
A tárcavezető elmondta: a parlament elé már ő terjesztette, közvetlenül azután, hogy miniszternek nevezték ki, de ő negatívan véleményezte a tervezetet.
A tárcavezető kifejtette:
Toader cáfolta azt is, hogy minisztérium kezdeményezte volna a büntető törvénykönyv és a büntetőeljárási törvénykönyv módosítását.
Hozzátette: az igazságügyi tárca negatívan véleményezte a Szuverén Beruházási Alap létrehozásáról szóló jogszabálytervezetet is.
Toader reményét fejezte ki, hogy idővel „a felszínre kerül a valóság az igazságszolgáltatásban” és úgy vélekedett, hogy azért váltották le, mert nem támogatta a fenti jogszabályokat.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
szóljon hozzá!