Fel sem szálltak a Blue Air gépei
Fotó: Ovidiu T. Veres
A járványügyi korlátozások eltörlése óta 11 200 járatát törölte a Blue Air légitársaság, melyekre 180 000 foglalást kötöttek. Románia első diszkont légitársasága így 66,5 millió lejre tett szert, amit nem fizetett vissza az utazni akaróknak – figyelmeztet a fogyasztóvédelem.
2022. június 16., 18:152022. június 16., 18:15
2022. június 16., 18:182022. június 16., 18:18
A fogyasztóvédelmi hatóság közlése szerint a foglalások, illetve járattörlések 2021. április 30. után történtek, amikor felfüggesztették az utazásokra vonatkozó járványügyi korlátozásokat, így nem voltak indokoltak. Rámutatnak, a Blue Air az egyes járatok meghirdetése után rövid idővel törölte is az utazási lehetőséget, nem fizette vissza a jegyek ellenértékét és nem is kárpótolta a pórul járt utazni vágyókat.
Mint a fogyasztóvédelem rámutat, tavaly április óta június 14-éig figyelték a céget, és közölték vele, hogy a törvénytelenségek miatt jelentős bírságra számíthat, melynek összegét ezután állapítják meg, idézi a fogyasztóvédelmi hatóságot az Economedia gazdasági hírportál.
A potenciális utasok 66 585 967,67 lej értékben vásároltak repülőjegyet és húsz európai uniós országból származtak. A román cég ellen uniós szinten 924 panasz érkezett, így a romániai fogyasztóvédelmi felügyelők az európai szakintézménnyel közösen lépnek fel.
Hangsúlyozzák, hogy a járatok törlése gazdasági szempontból rosszul érintette az utazni vágyókat, hiszen ezek előre tervezett vakációk, üzleti utak stb. voltak, így nem csak a repülőjegy ára veszett oda, hanem a szállás- és egyéb foglalások ára is.
hogy aztán rövid időn belül magyarázat nélkül törölje a járatot. A fogyasztóvédők felkérik a lakosságot, hogy jelentsék az ilyen eseteket.
A Blue Air Aviation a fogyasztóvédelem vádjaira reagálva sem szolgált kézzelfogható magyarázattal, csupán azzal takarózott, hogy az elmúlt időszakban a járvány miatt több ezer járatot voltak kénytelenek törölni a légitársaságok.
írta a News.ro. A cég hozzáállásáról sokat elmond, hogy egyenesen „fenyegetéseknek” nevezte a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke által ismertetett vádakat. Elterelésként rámutatott, hogy az említett időszakban valamennyi európai légitársaság törölt járatokat.
A több európai ország légitársaságát magába foglaló Lufthansa Group például 33 000-et, járatainak 10 százalékát. Hozzáteszik, hogy akkor jelentkeznek majd részletes közleménnyel, ha megkapták a fogyasztóvédelmi hatóság hivatalos átiratát. Hasonlóan nyilatkozott a sajtónak Bogdan Năstase, a cég ügyvédje is.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
Elfogadta szerdán a kormány a 2024-2030-as időszakra szóló országos szülőtámogatási stratégiát.
szóljon hozzá!