A második gyermek után a gyed összege 25 százalékkal, a harmadik és a további gyermekek után pedig 35 százalékkal nőne
Fotó: Illusztráció: Shutterstock
Több nemzeti liberális párti (PNL) törvényhozó benyújtott a parlamentbe egy tervezetet, amely szerint a második gyermek után 25 százalékkal, a harmadik gyermektől kezdődően pedig 35 százalékkal megemelt összegű gyermekgondozási díj járna.
2024. október 03., 15:592024. október 03., 15:59
A törvénytervezet a 2010/111-es sürgősségi kormányrendeletet módosítja.
A gyermekgondozási díjra azok a szülők jogosultak, akik a gyermek születését megelőző két évben legalább 12 hónapig adózott jövedelemmel rendelkeztek. A tervezet szerint az első gyermek után az utolsó 12 ledolgozott hónap nettó átlagbérének 85 százalékát kapja meg a szülő gyermekgondozási díjként.
A gyermekgondozási díj felső határát a jelenlegi 8500 lejről 9000 lejre emelnék a tervezet szerint.
A tervezet kezdeményezői a legutóbbi népszámlálás adataira hivatkozva hangsúlyozzák, hogy az elmúlt tíz évben felgyorsult az időskorúak népességen belüli arányának emelkedése.
A gyermekes családoknak, illetve az eltartottakról gondoskodó személyeknek adókedvezményeket biztosító törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentbe csütörtökön a Nemzeti Liberális Párt (PNL) két képviselője.
A jogszabályjavaslatot előbb a szenátus vitatja meg, a képviselőház döntő házként szavaz majd róla. A törvény a Hivatalos Közlönyben való megjelenését követő évben lépne hatályba – írja az Agerpres.
A pénzügyminisztert hibáztatta hétfőn Natalia Intotero a gyermekvállalást ösztönző programok hiánya miatt.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
A romániaiak 71 százaléka szerint rossz irányba tart az ország jelenleg, és a lakosság 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a Flashdata közvélemény-kutatásából.
Dacian Cioloș volt technokrata miniszterelnök neve is felmerült a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) lehetséges vezetőjeként – közölte több román sajtóorgánum saját értesülésre hivatkozva.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 12 megyéjére.
A romániai polgárok többsége mélységesen kiábrándult az állami intézményekből, korruptnak tartja a rendszert, és úgy értékeli, az egyéni tehetség keveset számít a kapcsolatokhoz képest – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Populizmus, ha valaki miniszterként vagy egy állami vállalat igazgatójaként a saját fizetését csökkenti – jelentette ki Florin Manole munkaügyi miniszter.
A költségvetési hiány leszorítását célzó, adóemeléseket is tartalmazó megszorító intézkedések csupán ideiglenesek – ezzel igyekezett a polgárokat megnyugtatni Nicuşor Dan államfő hétfői sajtótájékoztatóján.
Bizalmatlansági szavazással kell szembenéznie a kormánynak hétfőn: Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus délutá 15 órától kezdődő együttes ülésén vitatják meg és bocsátják szavazásra.
Elena-Simina Tănăsescut választotta meg az alkotmánybíróság elnökévé vasárnap a testület plénuma.
szóljon hozzá!