Fotó: Cdep.ro
A jelenlegi tízszeresére emelnék meg a parlament üléseiről ellógó honatyáknak járó pénzbírságot, miután a jelenlegi összeg meg se kottyan a képviselőknek és szenátoroknak. A bírság megemeléséről szóló törvénytervezet a Digi 24 hírtelevízió információi szerint már el is készült, és hamarosan a döntéshozók elé kerül.
2021. február 10., 10:222021. február 10., 10:22
A szenátoroknak és a képviselőknek a hatályos előírások szerint kötelességük részt venni a parlamenti ülésszak összes ülésén, hiányzás esetén írott igazolást kell vinniük. Igazolt hiányzásról beszélhetünk betegség vagy a parlamenti tevékenységgel kapcsolatos kiszállás esetén, továbbá a honatyák kivehetnek ülésszakonként egy-egy, legtöbb nyolchetes, fizetett szabadságot.
A képviselőház és a szenátus honlapján közzétett legfrissebb információk szerint a honatyák havi illetménye valamivel kevesebb, mint 11 000 és 14 000 lej között mozog, így egy-egy ellógott ülés után 109 és 139 lej közötti bírságot kell lepengetni.
„A más országokban alkalmazott modellekkel összevetve, arra jutottunk, hogy tízszeres bírságra van szükség. Egy olyan összeg, amelyet megérez a hiányzó, nem egy szimbolikus dolog” – érvelt a kezdeményezés mellett Sebastian Burduja, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselője a hírtelevíziónak nyilatkozva.
Szükséges és jó ötletnek tartja a kezdeményezést Simona Spătaru, az USR–PLUS szövetség szenátora is, aki szerint már rég hatályba kellett volna léptetni egy hasonló intézkedést.
Az ellenzéki szociáldemokraták (PSD) nevében Lucian Romașcanu szenátor közben így nyilatkozott: „Nem tudsz nem arra gondolni, hogy ez egy újabb próbálkozás a költségvetési bevételek növelésére. Túl most jött ahhoz, hogy ne erre gondoljunk. Nyilvánvaló, hogy a honatyáknak a munkahelyükön a helyük”.
A különleges nyugdíjak „racionális” rendezésére készül a kormány. Dan Barna kormányfőhelyettes, az USR–PLUS pártszövetség társelnöke kedden úgy fogalmazott, a nyugdíjba vonult honatyák különleges juttatásával kezdené meg a hárompárti kormánykoalíció a speciális nyugdíjak eltö
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A Concordia Munkáltatói Szövetség elnöke, Dan Șucu szerint a politikai osztály okozta új válságot nem adóemelésekkel, hanem a közpénzekkel való helyes gazdálkodással lehet megoldani.
Meg akart támadni egy agresszíven viselkedő medve egy juhászt az esztenán a Fogarasi-havasokban, a férfi menekülés közben megsérült.
A szakszervezetek aláírásgyűjtésbe kezdtek az általános sztrájk kirobbantására, és ősztől a lakosság többsége az utcára fog vonulni – jelentette ki pénteken Bogdan Hossu, az Alfa Kartell szakszervezeti tömb elnöke.
Ilie Bolojan kormányfő a szakszervezetek és a munkáltatói szövetségek képviselőivel egyeztetett pénteken a deficitcsökkentő intézkedések törvénytervezetéről és annak szociális és gazdasági hatásairól a háromoldalú egyeztető tanács ülésén.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elítéli a „közvélemény manipulálására tett kísérletet” azon állítás révén, hogy a jelenlegi költségvetési problémákat a tavaly regisztrált deficit okozta.
Az Ilfov megyei törvényszék pénteken jogerősen Cristian Rizea volt képviselő feltételes szabadlábra helyezéséről döntött – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Visszatámadt Constantin Dobrea, az országos sótársaság (Salrom) vezérigazgatója, miután Radu Miruță gazdasági miniszter a héten megszellőztette, hogy az igazgató fizetését nem sokkal a parajdi sóbányában bekövetkezett katasztrófa után hatezer lejjel megemelték.
szóljon hozzá!