A nagyváradi rajtaütésen lefoglalt pénz és kábítószer
Fotó: DIICOT
Beindult a kábitószerellenes ügyészségi és rendőrségi nagyüzem Romániában. Pár nap alatt tucatnyi drogkereskedőt vettek őrizetbe a hatóságok, a megyei ítélőtáblák pedig elrendelték 30 napos előzetes letartóztatásukat.
2023. szeptember 04., 14:372023. szeptember 04., 14:37
2023. szeptember 04., 14:452023. szeptember 04., 14:45
A kábítószer hatása alatt gépkocsit vezető, illetve súlyos baleseteket előidéző sofőrök számának növekedése miatt a romániai bűnüldöző szervek első számű feladatává vált a kábítószerkereskedelem elleni küzdelem. Miután Marcel Ciolacu kormányfő elmarasztalóan nyilatkozott a belügyminisztérium munkájáról, és a rendőröket kiküldte az utcára, úgy tűnik, az új bűnüldözői kampánynak megszülettek az első eredményei is.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) a rendőrséggel közösen sorozatban fogja el a kábítószerdílereket. A naponta közzétett rendőrségi és ügyészségi sajtóanyagok
A marosvásárhelyi sofőr kocsijában egy kg kokainra bukkantak a rendőrök
Fotó: DIICOT
Szeptember első napjaiban a DIICOT konstancai, galaci, bákói, nagyváradi, marosvásárhelyi és jászvásári igazgatósága tucatnyi kábítószerkereskedőt állított elő, és kérte letartóztatásukat a területileg illetékes bíróságoktól.
Egy marosvásárhelyi drogdíler kocsijában a közlekedésrendészet egyenruhásai egy drogtesztet követő
Bákóban összesen nyolc bűnöző került előzetes letartóztatásba, a bűnbanda utolsó két tagját a napokban fogta el a rendőrség. Ők kannabiszt, hasist, ecstasy-tablettákat és más pszichoaktív szereket forgalmaztak fiataloknak.
Bákói dílerektől elkobzott pénz
Fotó: DIICOT
Nagyváradon két díler került a szervezett bűnözés elleni ügyészség látókörébe, akik március és augusztus között adagonként 450 és 600 lej közötti áron kínálták a tudatmódosító szereket.
Ügyészségi kérésre a megyei ítélőtáblák minden esetben jóváhagyták az elkövetők 30 napos előzetes letartóztatását.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!