Vádaskodik. Simion szerint a hatóságok a kormány utasítására zaklatják az AUR tagjait
Fotó: Facebook/George Simion
A rendőrség politikai célokra való felhasználásával és a pártja ellehetetlenítésére tett kísérlettel vádolja a kormányt George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke.
2024. július 20., 12:592024. július 20., 12:59
Ezt azzal próbálta alátámasztani, hogy
„Az engem és az AUR-t ért visszaélések folytatódnak. Több száz AUR-tag és szimpatizáns írta nekem, hogy jövő hétre beidézték őket a rendőrségre vagy az ügyészségre. Az ok egyszerű: az AUR-tagság. Úgy vélem, hogy megfélemlítik őket, hogy megtagadjanak minket, az AUR-t. A megfélemlítés mellett megpróbálják az AUR-t eltüntetni a politikai életből, befolyásolva az elnökválasztáson való indulásomhoz szükséges 200 ezer aláírás összegyűjtését, illetve a képviselői lista összeállítását” – írta George Simion a közösségi oldalán szombaton.
Az AUR vezetője szerint
„Talán emlékeznek még az európai parlamenti választások előtti epizódra. Másfél hónapig még csak be sem idéztek, pedig nyilvános vádakat fogalmaztak meg ellenem. Kirúgtak az ügyészségről, amikor saját kezdeményezésemre megjelentem a meghallgatásokon. Másfél hónapja nincs telefonom, sem nekem, sem a többi AUR-os kollégának, akiket az utcáról vittek el, és akiknek jogtalanul elkobozták a telefonjaikat és a laptopjaikat. A szovjet időket idéző ügyészek azóta is megtagadják az informatikai eszközök átvizsgálását Most több száz tagot és szimpatizánst idéznek be a rendőrségre. Ki állja a számlát ezért a visszaélésért, és mi a végső terve ezeknek a politikailag irányított ügyészeknek velem és az AUR-ral szemben?” – hangsúlyozta Simion.
Simion azt állítja, hogy
„Én vagyok az AUR párt elnöke, a fő ellenzéki erő. A legutóbbi közvélemény-kutatás szerint a jelenlegi miniszterelnök mögött a második helyen állok az elnökválasztáson a románok 19 százalékának támogatásával. Volt esélyem megnyerni az európai parlamenti választásokat, mielőtt a jelenlegi kormány törvénytelenül összevonta a választásokat” – írta Simion.
Mint arról beszámoltunk, a legfőbb ügyészség június elején indított nyomozást a szélsőséges párt elnöke ellen, miután a gyanú szerint támogatói aláírások hamisítására utasította pártjának tagjait.
Nyomozást indított George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke ellen a legfőbb ügyészség, miután a gyanú szerint támogatói aláírások hamisítására utasította pártjának tagjait.
aki függetlenként kívánt indulni az európai parlamenti választáson.
Az ügyészség szerint Simion úgy próbálta gyengíteni a Diana Şoşoacă által alapított, a szélsőséges AUR riválisának számító SOS Románia párt esélyeit, hogy támogatja a szenátornő férjét – akivel az már hónapokkal ezelőtt összeveszett, és kizáratta az SOS Romániából, ami miatt utóbbi válás kezdeményezését jelentette be – abban, hogy függetlenként elindulhasson az EP-választáson.
Ehhez törvényes listákról másolták át a támogatók adatait, majd aláírásokat hamisítottak melléjük. Erre hangüzenetben utasította az érintetteket a belső kommunikációs csatornákon, illetve aki nem akart engedelmeskedni, azt személyesen is felhívta.
Ennek nyomán április 9-én, illetve 10-ére virradó éjszaka és tizedikén is zajlott a hamis ajánlások gyártása. Mivel még így sem gyűlt össze elegendő támogatás, több, korában hamisított listát egyszerűen lefénymásoltak, hogy összegyűljön a szükséges százezer aláírás.
Felmérés: Ciolacu és Simion jutna a második fordulóba
Az eddigi felméréseknek ellenmondó eredményeket tárt a nyilvánosság elé a Sociopol közvélemény-kutató intézet az elnökválasztási esélyek kapcsán.
A pénteken ismertetett kutatás értelmében ha most vasárnap tartanák az elnökválasztást, akkor Marcel Ciolacu miniszterelnök, a kormány vezető erejét jelentő Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke végezne az első helyen 25 százalékkal.
A második helyen George Simion áll 19 százalékos támogatottsággal, ami azt jelenti, hogy ő és Ciolacu jutna be a második fordulóba.
Az eddigi felmérések által folyamatosan első helyre sorolt Mircea Geoană helyettes NATO-főtitkár csupán a harmadik helyet szerezte meg ezen kutatás szerint, amelyben 15 százalékos támogatottságot mértek neki. A további sorrend: Elena Lasconi (USR) 14 százalék, Nicolae Ciucă (PNL) 12 százalék, Diana Şoşoacă (SOS) 9 százalék, Cristian Diaconescu (független) 5 százalék, Kelemen Hunor (RMDSZ) 1 százalék.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!