Fotó: Haáz Vince
Magánszemélyek több mint 18.000 igénylést nyújtottak be a Roncsautó program keretében, ez idáig 7336 gépkocsit és egy motorbiciklit vásárolt a lakosság – idézi az Agerpres a környezetvédelmi alap (AFM) hétfői tájékoztatóját.
2021. május 24., 16:022021. május 24., 16:02
2021. május 24., 17:042021. május 24., 17:04
A Roncsautó plusz programban 2234 kérést regisztráltak magánszemélyek részéről, eddig 299 autót (195 százszázalékosan elektromos meghajtású és 104 hibrid) vásároltak meg.
valamint 48 dossziét 90 környezetkímélő (49 százszázalékosan elektromos meghajtású és 41 hibrid) gépjármű beszerzésére a Roncsautó plusz program keretében. A listákat a www.afm.ro honlapon teszik közzé.
A környezetvédelmi tárca adatai szerint idén 440 millió lejes büdzséje lesz a klasszikus roncsautó programnak, 35 millió lejjel több mint a tavaly, ami azt jelenti, hogy több mint 55.000 új gépkocsival újulhat meg az ország járműparkja.
A Roncsautó plusz program büdzséje 400 millió lej, kétszerese a tavalyinak, a szaktárca becslései szerint ezzel akár 6600 százszázalékosan elektromos meghajtású járművet, illetve 5000 hibridet tud megvásárolni a lakosság.
és emelik az ökobónuszt a hibridautók, illetve azon járművek esetében, amelyek szén-dioxid-kibocsátása nem haladja meg a 96 grammot kilométerenként. A százszázalékosan elektromos meghajtású járművek beszerzését idén is 45 ezer lejjel, a hibridek vásárlását 20 ezer lejjel támogatják.
Ebben az évben motorkerékpárt is lehet vásárolni a program keretében, a leadott régi jármű ellenében 5500 lej értékű vouchert kap a pályázó.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Magyarország aranykészlete meghaladja a Románia által felhalmozott tartalékokat, miután Budapest szeptember végén 94,5-ről 110 tonnára növelte az aranytartalékot.
A hétfőn jegyzett évi 5,58 százalékról 5,59 százalékra nőtt kedden a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
szóljon hozzá!