Fotó: pixabay.com
Több mint 1,3 tonnányi halat és halkészítményt vontak ki Romániában forgalomból, mert az élelmiszerek nem feleltek meg a hatályos szabályoknak – közölte honlapján az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2024. május 12., 14:232024. május 12., 14:23
A romániai fogyasztóvédelmi hatóság 2024.04.22-26. között országos szintű ellenőrzési akciókat hajtott végre, hogy kiderítse,
Az akciók során 332 gazdasági szereplőt ellenőriztek, és közülük 278-nál állapítottak meg jogsértést. Mintegy 300 tonna halat, halkészítményt és halkonzervet ellenőriztek, és mintegy 71 tonna esetében találtak szabálytalanságot. A jogsértések következtében kiszabott büntetések a következők voltak: 235 darab 1,1 millió lejes bírság, 85 figyelmeztetés, a szabálytalan tájékoztatással és címkézéssel rendelkező termékek forgalmazásának ideiglenes felfüggesztése a szabálytalanságok kijavításáig,
„Fontos, hogy a fogyasztók minden alkalommal figyelembe vegyék az általunk továbbított ajánlásokat a termékek vásárlásakor. Ismételten hangsúlyozom, rendkívül lényeges, hogy az ilyen termékeket csak engedélyezett helyeken vásároljuk meg, ahol a tárolási és forgalmazási feltételeket betartják.
A feltárt hiányosságok közt szerepelt többek közt, hogy a hal kinézete, színe nem volt megfelelő, puha volt az állaga, rossz szaga volt, lejárt a termékek szavatossága, sérült volt a csomagolás, nem megfelelően tárolták a hűtőben. Az is előfordult, hogy
nem fertőtlenítették a hűtőket, de az is megtörtént, hogy a címkén vagy a csomagoláson nem tüntették fel a termék származási helyét.
Zsugorinfláció – ez a magyar elnevezése a rejtett áremelés Romániában és a világ számos országában tapasztalható jelenségének, amikor a gyártók csökkentik a termékek tényleges súlyát, az árat viszont változatlanul hagyják.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
szóljon hozzá!