Fotó: Beliczay László
Az Európai Unió (EU) lakosságának mintegy 17,5 százaléka élt túlzsúfolt, azaz a háztartás tagjainak számához képest túl szűk lakásban 2020-ban; Romániában ez az arány 45,1 százalék volt, a legnagyobb az uniós országok közül – derül ki az EU statisztikai hivatalának adataiból.
2022. június 16., 21:272022. június 16., 21:27
Magas volt a túlzsúfolt lakásokban élők aránya Lettországban (42,5 százalék), Bulgáriában (39,5 százalék), Lengyelországban (36,9 százalék) és Horvátországban (36,2 százalék) is – írja az Agerpres.
Sok háztartás számára a lakásköltségek jelentették a legjelentősebb havi kiadást. 2020-ban az EU népességének 7,8 százaléka élt olyan háztartásban, amelyben a rendelkezésre álló jövedelem legalább 40 százalékát lakhatásra költötték.
E tekintetben is jelentős különbségek voltak a tagállamok között:
Ezzel szemben Dániában a háztartások 14,1 százaléka, Bulgáriában 14,4 százaléka, míg Görögországban 33,3 százaléka esetében ment el lakhatásra a jövedelem több mint 40 százaléka.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
A romániaiak 71 százaléka szerint rossz irányba tart az ország jelenleg, és a lakosság 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a Flashdata közvélemény-kutatásából.
Dacian Cioloș volt technokrata miniszterelnök neve is felmerült a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) lehetséges vezetőjeként – közölte több román sajtóorgánum saját értesülésre hivatkozva.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 12 megyéjére.
A romániai polgárok többsége mélységesen kiábrándult az állami intézményekből, korruptnak tartja a rendszert, és úgy értékeli, az egyéni tehetség keveset számít a kapcsolatokhoz képest – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Populizmus, ha valaki miniszterként vagy egy állami vállalat igazgatójaként a saját fizetését csökkenti – jelentette ki Florin Manole munkaügyi miniszter.
A költségvetési hiány leszorítását célzó, adóemeléseket is tartalmazó megszorító intézkedések csupán ideiglenesek – ezzel igyekezett a polgárokat megnyugtatni Nicuşor Dan államfő hétfői sajtótájékoztatóján.
Bizalmatlansági szavazással kell szembenéznie a kormánynak hétfőn: Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus délutá 15 órától kezdődő együttes ülésén vitatják meg és bocsátják szavazásra.
Elena-Simina Tănăsescut választotta meg az alkotmánybíróság elnökévé vasárnap a testület plénuma.
szóljon hozzá!